PMR túry

Radi chodíte na turistiku a pritom si so sebou beriete PMR stanice? Na kóte si chvíľu posedíte, hodíte do seba nejaké vitamíny, tekutiny a ak je pekné počasie ostane čas aj na nejakú “výzvu na kanál”. Aby to bolo trošku zaujímavé, Jano Istebné prišiel s návrhom na bodovanú aktivitu pre užívateľov PMR staníc.


(aktualizované 19.4.2016)

Vyhlasovateľ: Jano Istebné (SK-606)
Termín:
1.1.2016 – 31.12.2016
Podmienky:
Počas aktivity je nutné dodržiavať Všeobecné povolenie VPR 20/2012

Cieľ: zvýšiť prevádzku na PMR pásme bodovanou aktivitou. Body sa získavajú za aktiváciu počas turistiky z územia Slovenska. Body nie je možné získať, ak bol na dosiahnutie vysielacieho stanovišťa použitý akýkoľvek motorový dopravný prostriedok.

Bodovanie:
Body sa dajú získať

1.   uskutočneným spojením

 • za každé spojenie = 1 bod pre obe stanice – na kopci i protistanicu

2.   aktivitou z určitej nadmorskej výšky (len pre turistov)

 • z výšky do 500 m (vrátane) = 1 bod
 • z výšky nad 500m do 1500 m (vrátane) = 4 body
 • z výšky nad 1500m = 10 bodov

Z jedného kopca možno vysielať dvakrát za rok, započítaný bude lepší bodový výsledok. Spojenia nemusia byť uskutočnené z bezprostredného vrcholu kopca, ale mali by ste sa nachádzať v bodovanej nadmorskej výške. Na lokalizáciu použite prosím mapu http://mapy.hiking.sk/?ref=navigator, kde sa dá miesto vysielania označiť špendlíkom (pravé tlačidlo myši > menu> zobraz GPS – na mieste kurzora sa zapichne špendlík a vpravo od mapy v hornej časti okna zemepisné súradnice. Pripojte prosím do mailu aj tento link.)

Záznamy o túrach a spojeniach posielajte prosím na adresu: janoistebne@gmail.com s predmetom PMRtúry najneskôr 7 dní po ukončení túry.
Záznam musí obsahovať dátum, názov kopca s nadmorskou výškou a lokátorom, výpis spojení v rozsahu volačka (meno) a QTH prostistanice. Pre zaujímavosť aj číslo kanála (nie je povinné).

Prehľady a body nájdete na tejto stránke

16,475 total views, 2 views today

16 reakcií na PMR túry

 1. Indián Senica povedal:

  Zdravím…

  Ako je to v tomto roku u nás na Slovensku s PMR súťažením? Čo pozerám všetko je datované len na rok 2014 či PMR túry alebo ROZKOPHRAD. Pýtam sa na to až ku koncu roku z dôvodu, že som až nedávno objavil čaro PMRkovania. A čo budúci rok 2016? Bude sa na Slovensku niečo diať ohľadom PMR? Mrzí ma, že na Slovensku je to akési mŕtve v porovnaní s Českom. Mám šťastie že bývam na Záhorí odkiaľ sa dá ešte dobre dokričať na českú stranu kde je PMR aktivita dosť “hustá”

 2. Jano Istebné povedal:

  Nazdar.
  Neprišlo mi celý 2014 žiadne hlásenie do súťaže :-/ Len pár dotazov, že čo bude prvá cena.
  PMR na kopcoch má parádny dosah, tiež som z neho nadšený.
  Martin Kbely fajnú súťaž vymyslel, ja som sa snažil pravidlá trošku upraviť pre Slovenské podmienky ale nepomohlo. ak máš nejaké nápady na oživenie, čo by mohlo na Slovenských PMR-károv zabrať, von s nimi :)

 3. Kuko povedal:

  Zdravim vas páni, ja by som mal maly napad, ako prvy krok na mozno k rozbehu PMR. Mne máta v hlave myslienka spojit PMR kou vychod so zapadom teda v jeden stanoveny cas, datum. V podstate napr. co najvychodnejsie miesto a co najzapadnejsie a spojit v podstate podavanim si sprav z jednej PMR do dalsej. Teda samozrejme nahodne kto by sa dovolal. Jednoducho v dany termin zvolat ludi na kopce a pokusit sa o PMR hada :)

 4. Jano Istebné povedal:

  v pohode
  treba vymyslieť nejaký vhodný termín, alebo sa pripojiť k západným bratom, oni to tuším robia na letný slnovrat.
  keď budem mať vtedy voľno, rád sa pridám.
  potom píš aj do fóra na pbh.sk

 5. Indián Senica povedal:

  Západný bratia majú štafetu, treba to sledovať na CBPMR.cz mohli by sme sa pripojiť a štafetu rozšíriť aj kunám od západu smerom na východ… Chce to len správnych ľudí na správnom mieste v správny čas. Ja pochádzam zo západu, okres Senica. Mohol by som spraviť bránu medzi CZ a SK z Veľkej javoriny 970m. Odtiial to pekne letí na obe strany. Potom smerom na slovensko by stačilo obsadiť kóty ako Inovec Vtáčnik alebo Sitno prípadne to potiahnuť vrchom cez Strážovské vrchy Malá/Velká fatra, Nízke Tatry smerom na Kojšovskú hoľu až na Vihorlat- to už je pri Humennom… Stačilo by mať z každej lokality jedného schopného človeka… Ak chcete môžeme to skúsiť zorganizovať. Ja osobne nepoznám nikoho smerom na stred a východ slovenska viacej som v kontakte smerom na českú stranu. Podpora by ešte mohla prísť od Bratislavy, tam je zopár aktívnych chalanov… Tak keby dačo píšte na indian.zahorak@gmai.com môžeme sa pokúsiť o nejakú organizáciu. Pripomínam jedná sa o PMR aktivitu.

 6. kuko povedal:

  Mohlo by sa daco pospajat, ja som pre zmenu az z Bardejova.

 7. Jožo Radar povedal:

  A čo tak zorganizovať štafetu teraz cez Eter Bez Hraníc 15.5.2016 ráno od 5 00 do cca 7 00 ?
  Kopec súťažiacich je na kopcoch a tú PMR si pribalia radi .
  Návrh kanál 7 , a začiatok 5 00 oddola ( Blava -Trenčín – žilina -Martin -Ružomberok -Košice ) To je návrh hlavnej osi štafety.

 8. Jožo Radar povedal:

  Hlavná trasa je už .
  1) Indian senica peckova 576 m
  2 cez Velku javorinu , ex. favorit,ex Baťovan, -Inovec 1042m , hore na ex Dolina 1063 m , cez ex. mafia, ex Kysuca, ex. Marco polo,
  -dozadu na ex.Horec,ex Jelen , dole na ex Narkobaron, na pavla Turíčky , a ten na ex. Apollo ( alebo cez Barbakan na Apollo )
  ktorý sa dovolá
  Apollo na Snehuliakov a Helou košice

 9. Jožo Radar povedal:

  Stačí to ohlásiť a ak budú chalani ochotný spravíme aj dalšie odbočky

 10. Marconi PE povedal:

  Jožo,
  organizovať PMR štafetu cez tento CB závod nie je šťastné riešenie, nakoľko CB Éter bez hraníc sa ide bez prestávky. Tí, ktorí pôjdu takpovediac na výsledok, určite nebudú strácať hodinu – dve na monitorovanie PMR štafety.
  A nie je korektné napísať, že hlavná trasa už je, hoci vymenovaní absolútne o ničom nevedia. Milan Senica na Javorine obhajuje medzinárodné prvenstvo v EBH, bude určite celú noc na CB, my – Baťovan lezieme na Inovec tiež kvôli výsledku, nemienime sa zdržiavasť odskakovaním na PMR, Mafia na Mt. Holiach rovnako.
  Keby bola štafeta napr. 2 hodiny pred EBH, to by si možno viacero ľudí našlo čas na jej absolvovanie.

 11. Jožo Radar povedal:

  Ja viem ale bol to len návrh.
  Ináč ja na EBH beriem a pomaranč takže 7 kanál a ak niekto sa ozve budem rád.

  Môj návrh na štafetu je 11 00 Nedela 27.4.2016 Pridá sa niekdo ?

  Ja tradične buď Petranky JN99IJ alebo JN99IF záhradka.

 12. Indián Senica povedal:

  Marcony má pravdu.
  Jožo: píšem ti mail, dohodneme to

 13. Indián Senica povedal:

  KUKO: daj naseba kontakt alebo mi napiš na mail indian.zahorak@gmai.com díky

 14. Jozo Radar povedal:

  Ak niekto bude chcieť v Ne 27.3.2016 budem na Petránkach PMR kanal 7 cca od 10 30 do 12 30 potom presun do Kys. Nového Mesta

  Jožo Radar

 15. Jozo Radar povedal:

  Petranky JN99IJ

 16. Honza BB povedal:

  prosim rieste to aj na pbh.sk tam vybehnu nove prispevky, tu si to malokto vsimne… ja by som stafetu dal kludne po EBH, teda od 8,00 alebo ako pisal Marconi dve hodiny pred, teda 18,00- to budu ludia stavat anteny a urcite si najdu cas na poslanie spravy dalej…. exp. Jelen z Kriznej sa urcite prida ak sa nieco vymysli… pbh.sk kontrolujem :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*