CBPD #6 – exp. Trnaváci – nová kóta, nový operátor

SCBR_logo_mAsi mesiac som si lámal hlavu kam ísť vysielať na poľný deň . Napadlo ma popýtať sa niekoho skúsenejšieho – jedna správa a skype hovor s Marconi Partizánske a mal som kótu Bezovec.

Prišla očakávaná sobota – balím vercajch do auta a hajde smer Piešťany. Cestou beriem nového člena našej expedície – Dana Trnava. Počasie vyzeralo dobré, tak sme sa nebáli že zmokneme.

2016-trnavaci-bezovec-01
Pohľad smerom na juh, na horizonte Zobor, JN98AH

 

Po hodine jazdy parkujeme pod Bezovcom a ešte treba tak 10 min vyšlapať pešo, ale to sa dalo zvládnuť. Staviame anténu, skontrolujeme PSV a môžeme začať. Okolo 18:50 h. dáva Dano svoju premiérovú výzvu na kanál a začíname loviť spojenia. Ako prvého sme mali v denníku Rada Krtovce.

2016-trnavaci-bezovec-02
stanovište sme rozložili na konci lyžiarskeho vleku

 

Nebudem menovať všetkých, ale musím smutne konštatovať, že sever a východ  bol pre nás tabu. Započul som sem-tam, že niekto to skúša z východu, ale u nás bez šance. To isté platí aj o západe Čiech. Počas preteku sme si našli čas odskočiť na pokec, či už ku (komármi doštípanému) Palovi Bratislava alebo ku Kasovi Partizánske s foťákom na krku (tá fotka je super) a tradične pár slov s konkurenčnou expedíciou Saigon.

2016-trnavaci-bezovec-03
Nový operátor exp. Trnaváci – Dano Trnava

Ako sa čas blížil ku polnoci spojení ubúdalo a pásmo sme mali stále zarušené. Povedali sme si, že Bezovec viacej nevydá, tak sme 0:30 h. ukončili pretek a začali sme baliť mokré veci (silná rosa). Všetko poutierať, nahádzať do auta a poďme do Trnavy.

cbpd-2016-trnavaci-JN88XQ

Tak priatelia, toto je náš krátky postreh z jubilejného ročníka CBPD 2016 a sme radi, že sme sa mohli zúčastniť a prispieť svojou účasťou tejto vydarenej akcie.

73  Boris a Dano – exp. Trnaváci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*