CB stretnutie REMATA

Slovenský CB rádioklub a C.B.ONE Handlová vás pozývajú na CB/PMR stretnutie na Remate, ktoré v tomto roku oslavuje 30. výročie stretávania sa cébečkárov z celého Slovenska na Remate. Od roku 1993, kedy bolo prvé stretnutie, pretieklo Hraničným potokom už pretieklo veľa vody. Preto organizátori pripravujú aj špeciálny program a pre účastníkov majú pripravené aj špeciálne darčeky.

Opäť sa stretneme v priestoroch Chaty Poniklec. Program začína tradične v piatok, 21.4.2023. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zaraďujeme prednášku o rádioamatérskej expedíci 3B7M na Saint Brandon, ktorú odprezentuje člen tímu Marconi Partizánske (OM4MM). Prezentácia sa koná v priestoroch chaty so začiatkom o 19. hodine. Po jej skončení sa uskutoční zasadnutie Prezídia a rozšíreného prezídia Slovenského CB rádioklubu. Viac o ňom v tomto článku.

Sobotný dopoludňajší program bude tradičný: od rána bude bežať registrácia účastníkov, ktorí však hneď pri príchode dostanú darček – tričko s potlačou vyrobené práve pre toto stretnutie. Členovia SCBR s riadne uhradeným členským ho dostanú zdarma, ostatní účastníci si ho budú môcť zakúpiť (12 €). Zároveň podotýkame, že tričko bude k dispozícii len počas soboty.

Na 10. hodinu zvoláva SCBR pravidelnú členskú schôdzu, ktorá má svoj predpísaný program. Po jej skončení sa počíta so spoločným obedom, ktorí si budete môcť objednať a zakúpiť už pri prezentácii. Potom nebude chýbať spoločná fotografiatombola.

Ďalší špeciálny program je pripravený na 14. hodinu. Vtedy totiž zo železničnej zastávky Remata odchádza špeciálny CB vlak určený pre účastníkov nášho stretnutia. Vláčik nás cez tunely zavezie do Kremnických Baní, odkiaľ si vybehneme na geografický stred Európy, šikovnejší aj na Trnovník. Potom sa vlak vráti späť na Rematu. Keďže kapacita vlaku je obmedzená, je nutné sa zaregistrovať. Pre členov SCBR je cestovné zdarma (hradené sponzorsky), ostatní účastníci platia symbolické cestovné 2 €/osoba. Registračný formulár nájdete tu.

Ubytovanie:
Chata Poniklec, Remata,
rezervácia možná telefonicky 0902 500 900 (p. Villárová)

 

Veríme, že vás program zaujal a na Remate sa stretneme v čo najväčšom počte.

Loading