Dobrého veľa nebýva

Nadišiel deň D – sobota 26. júna – termín nášho stretnutia na Machnáči.

Balím veci a proviant a už zvoní mobil: “Boris, som na Machnáči, a nikto tu nie je!” Po hlase spoznávam Milana Senica. Rýchlo sadám do auta a ponáhľam sa na kopec. Cestou sa pripája Dano Trnava a za Piešťanmi Miro a Oľga Hlohovec. Za hodinku sme hore a už z diaľky vidím, že tam stojí veľmi mne známe auto s nápisom Karel Bohatý Tršice. Potešil som sa prvej lastovičke z Moravy. Samozrejme, už boli v družnej debate s Milanom Senica. Ešte som ani nevystúpil z auta a už som mal naliaty pitný režim (moravská čerešňa) a pekne sme sa zvítali. Bol som ale prekvapený, že okrem Milana a Karla už na kóte nikto iný nebol. No nevadí, snáď prídu večer.

Oľga nám spravila kávičku a začala sa kamarátska debata o všeličom, ale hlavne sme preberali podmienky vysielania na EBH. Asi po hodine prichádza Mailo Dubnica a pripája sa do partie. Na kopci letí čas rýchlo, ani sme sa nenazdali a slnko začalo padať k zemi. Začali sa ozývať naše žalúdky a to bol signál pre Mira, aby naštartoval jeho povestný gril. Za 30 minút nám Oľga servírovala parádnu večeru. Prichádzajú ďalšie autá – Chrobák Častkovce s rodinou a druhá lastovička spoza hraníc – Michal Komňa s priateľkou. Pomaly sa zvečerieva, beriem do ruky PMR-ku a dávam výzvu na kanál a hneď sa ozýva Démon Dubnica a Michal Dubnica, že nás tu hľadali, ale ešte sme tam neboli (chlapci, mrzí ma to, že sme sa nestretli) a tých spojení bolo viacej. Nálada postupne gradovala , každý vytiahol z kufra dáku tekutú špecialitu, tak nebola núdza, že by niekto sedel pri stole o suchu. Po 22. hodine sme si vypočuli PMR štafetu, ktorá letela celým “Československom” a Slovensko tam malo svoje zastúpenie. Malo to svoje čaro počúvať štafetárov, ako si to predávajú z kopca na kopec. Po štafete priletela ďalšia lastovička z Moravy Martin Hluk so svojou polovičkou a veľmi rýchlo zapadli do partie diskutujúcich. Naše debaty a bufet sme potiahli cez polnoc a pomaly sme začali rozmýšľať, že treba zaliezť do spacákov. Ráno nás budilo krásne slnko, trocha sme poupratovali a tešili sme sa na raňajky a kávičku. Okolo obeda sme sa rozlúčili s Machnáčom a hajde domov.

Chcem poďakovať všetkým, čo prišli na kopec pozdraviť kamarátov z éteru – bolo to fajn! A kto neprišiel, prišiel o veľa zážitkov a o možnosť stretnúť ľudí, ktorých počuje cez reproduktor vysielačky. Tak, priatelia, teším sa na ďalšie stretnutie na Machnáči v lokátore JN88WW.

Boris Trnava  (SK777)

neboli nájdené žiadne obrázky

 

 

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*