EBH #4 – exp. Jeleň pod Krížnou (JN98MV)

Po minuloročnom debute, kedy náš úplne druhý portejbl na CB skončil výborným 7. miestom sme si povedali, že aj tento rok ideme na Krížnu do Veľkej Fatry.

Prihlásili sme sa už v prvých dňoch roku 2016. Úplnou náhodou som bol obdarený polkou anténou, ktorú sme vymenili za minuloročnú drátovku, takže sme predpokladali minimálne rovnaký výsledok ako v roku 2015. Prípravy sa rozbehli, zapojili sa do nich aj viacerí kamaráti neCBčkári, ktorí plánovali túto akciu spojiť s turistikou, či oddychom v prírode. Ako to ale vždycky chodí, dva týždne pred samotným dňom D si veľká väčšina našla výhovorku, akože vraj majú prácu, necítia sa zdravo, alebo sa im narodil pes, či zlomili vlasy na hlave. Takže sme ostali štyria. Pre mňa bolo dôležité, že parťák – zapisovateľ z minulého roku ako v januári povedal, že ide, tak aj bolo.

Počasie ale hlásili všelijaké. Na Krížnej predpovedali 2°C so silným vetrom, čo nás donútilo premýšľať o menšej zmene QTH v rámci štvorca, lebo aj minulý rok sme cca 300m od vrcholu Krížnej poriadne vymrzli. No a keďže nikomu z nás sa nechcelo trčať v stane za dažďa, silného vetra a teploty blížiacej sa bodu mrazu, tak sme sa rozhodli kúsok posunúť miesto vysielania. Ostali sme v drevenej kolibke nad hotelom Kráľova Studňa, asi 200 výškových metrov nižšie oproti minuloročnému miestu. Lokátor to je rovnaký, tak sme aj názov vysielacieho miesta nemenili a hlásili sme QTH Krížna. Tiež, aby sme nevzbudili rozpaky, lebo niektorí si vytlačili zoznamy súťažiacich a zmeny v ňom mohli mýliť.

GOPR0387
Realita o počasí však bola iná. Už podvečer, keď sme sa presunuli ku kolibe, sme si nadávali, prečo sme stan do auta nezobrali len tak pre istotu. SHMÚ sa zmýlilo v oblačnosti aj v zrážkach. Hádam len tá teplota približne sedela. Vedieť to, tak určite ideme na pôvodne plánované miesto. Ale keďže stan nemáme, ostávame kde sme.

A tak začal EBH. Spojenia šli v porovnaní s rokom 2015 pomalšie, zase klasický scenár: my počujeme všetkých, nás len niekto. Zaujímavé bolo počúvanie dvoch rozhovorov, kedy ľudia z okolia Lučenca aj Moraváci kecali na jednom kanále a navzájom o sebe nevedeli. Aktívni sme boli asi do pol štvrtej, kedy na celom CB ostalo len približne 5 expedícií zo Slovenska a exp. Beskydy. Z dvoch kanálov sa nakoniec všetci stretli na jednom. Tak sme sa rozhodli, že sa vyspíme približne do šiestej a ráno ešte niekoho skúsime nájsť.

GOPR0410
Ráno sa nám zo spacákov veľmi nechcelo, vonku už svitalo, ale správy o tom, že niekde aj sneží nás donútili nevychádzať. Na fotke operátor – Honza BB a zapisovač Vlado BB, ktorý hromžil pri každom novom spojení spôsobom „teraz som si dal ruky do spacáku, zase ich mám vyťahovať??“

GOPR0417
Sneh sme našťastie nemali a počasie bolo presne také ako na ráno hlásili, až na ten dážď.

A tak aj Jeleňom skončil EBH. Celkovo sme mali, v porovnaní s minulým rokom, rovnaký počet spojení, ale priemerne kratšie. Možno to bolo tým počasím a podmienkami, možno tým, že sme boli nižšie ako minulý rok. Každopádne sme si povedali, že o rok ideme pod Krížnu, tam ako v 2015, nech tam je aj sneh a vietor, lebo dva dni sa dá vydržať všetko a potom sa už nejak doliečime. Ďakujeme všetkým za spojenia a organizátorom za super súťaž.

ebh-2016-exp-jelen

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*