exp. Baťovan /p kopec nad mestom

V polovici februára prichádzali prvé avíza od ligových hráčov. Do konca mesiaca sa ich nazbieralo celkom dosť.

Angína, lieky, chrbtica, lieky, tlak, lieky…. no slová ako CB liga a portejbl vždy zázračne vyliečia. Predsa som však nechcel ísť niekam ďaleko od domova, tak som si vybral kótu, ktorá bude určite robiť radosť správcovi databázy Tomášovi mobil Roudnice.

kóta 253 m  v katastri Partizánskeho, kam sa dá dostať autom

Stavitelia mesta tento najvyšší bod využili na vybudovanie vodojemu.

Z domu som tu autom za 10 min, aj to len kvôli tomu, že posledných 500m idem 5 min, lebo do cesty trčia ostré konáriky kríkov, cez ktoré treba opatrne prejsť, ak nechcete doškriabať celé auto. Na miesto som dorazil tesne pred piatou podvečer. Slnko už zapadalo.

pohľad na západ, vpravo na horizonte kóta Marhát, JN88XO, 743m

Pospájal som, čo bolo treba a preskenoval pásmo. Bez rušenia. A k tomu čistý signál Mates Brno /p, reporty 55, fajn, chodí to. Po dvoch minútach hľadania ďalších signálov sa predsa len rozhodujem postaviť veľkú anténu. Vystupujem z auta a …. keby mi v tej chvíli merali tlak, tak asi nezmerajú. Dve srnky, ktoré som si vôbec nevšimol, si ma prišli zblízka obzrieť a keď som vystúpil z auta, tak sa zvrtli a s dupotom trielili preč. 

Vo vetre prsty skrehli veľmi rýchlo, na dvíhanie antény som už radšej použil rukavice, inak by som možno primrzol k stožiaru.

vpravo za plotom objekt vodárne.

Medzitým Slnko úplne zapadlo. Volám telefónom na Svahovú, Honzo dvíha so slovami: “padesát devět, dej mi lokátor…”  Zisťujem, že Honzo dokonca počuje Jana NZ, ktorý portejbluje na úbočí Inovca pri Inoveckej chate (v necelých 800 metroch), no Jano ho počul len raz a hneď to spadlo.

Potom počúvam stanice z Nitry (reporty 33-35), ale práve sa lúčia a na moje brejkovanie nereagujú. O chvíľu počúvam neznámy hlas – nový operátor a nová expedícia v éteri! Luki Trnovec, ako exp. Luki /p Trnovník JN98LR. Chvíľu pátram, kde portejbluje, nakoniec zisťujeme, že Luki doteraz dával zlý lokátor. Na prvý portejbl a prvé ostré samostatné vysielanie mu to ide veľmi dobre. Ďalší správne praštený anténou.

vysielacie pracovisko – ešte musím vziaž nejakú podložku pod notebook, aby nebol tak nízko na sedačke.

O šiestej sa ozvala exp. Novohrad z kóty Jasenie JN98RL, no ich signál kolíše. Chalani zjavne majú nejaký technický problém a ich príjem je zlý.Len z ťažkosťami čítali vzdialenejšie stanice. Rovnako som sa nedovolal ani do lokátora JN98FK (asi Ľubo Hostie s kamarátom), chalani nerobili žiadne medzery medzi reláciami, nedalo sa vôbec brejkovať.

Nakoniec som to vzdal, nohy začali omŕzať. Pri svetle lampáša som zbalil anténu a opatrne sa pustil dolu pomedzi kríky. Spojení som veľa nespravil, no cieľ ozvať sa a rozdať zopár bodov veľkým ligovým hráčom sa podarilo splniť.

Kam sa vyberieme v marci?

za exp. Baťovan
Marconi Partizánske (SK-424)

 

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*