Exp.Križiaci – 2. križiacka výprava

Mesiac sa rýchlo blížil ku koncu a my sme ešte neboli na žiadnom kopci…  :o(
Museli sme to rýchlo napraviť! Ešte som len doma spomenul, že pôjdeme von, Kika (Spachtoš Modra) vyhlásila: “Ide sa na Slepý vrch!!!” (544 m.n.m) V sobotu ráno zavolala do Modry, a tak sme so sebou zobrali aj posilu – sesternice Simonku a Denisku. Cestou v aute si baby vymysleli volačky: Simča Modra a Kukuč Modra.

Auto sme odstavili čo najhlbšie v lese pri poslednej chate.

2017-04-kriziaci-01Rozdelili sme si výstroj a doteraz najpočetnejšia 2. križiacka výprava sa mohla začať.

Túra na kopec viedla prekrásnym lesom posiatym medvedím cesnakom. Predpoveď počasia sľubovala slnečné počasie, ale nad nami boli zlovestné tmavé oblaky. Po 40-tich minútach sme dorazili na vrchol, kde sme počkali Kiku a Denisku. Asi sú to medvedice, lebo im ten cesnak nedal pokoja. Pri vybaľovaní vecí na nás aj pár kvapiek spadlo, ale v pozadí sa už črtalo modré nebo.

2017-04-kriziaci-02Stožiar sme postavili raz-dva. Pomohlo nám, že sme mali o 3 páry rúk naviac.
2017-04-kriziaci-03
PSV bolo v pohode.

Zapli sme staničku a vyšlo slnko :o) Rýchly sken pásma, či niekto vysiela – všade ticho, a tak sme sa usalašili na K29. Kanál som zvolil zámerne, je to zvolávací kanál chalanov z okolia Nových Zámkov. Oplatilo sa, spojenia pekne lietali. Prvú hodinku sme vysielali iba ja a Marek. Baby opekali špekáčky a pozerali ako sa robia spojenia. Keď už mali dostatočne okukané čo a ako, osmelili sa.

2017-04-kriziaci-04

Prvá išla Kika: “Výzva, výzva, všeobecná výzva tu expedícia Križiaci.”… Žiadna odpoveď… Keď už dávala výzvy päť minút, odpovedal jej Hiriburu. Už sme ho mali v denníku zapísaného, ale bolo mu ľúto, že jej nik neodpovedá, tak sa ozval. Dík, Hiriburu, máš to u mňa! :o))

2017-04-kriziaci-05
2017-04-kriziaci-06
Postupne sa všetci pri majku vystriedali. Každý má v denníku zapísané aspoň jedno spojenie. Deniske sa podarili dve… :o)

2017-04-kriziaci-07

Spojenia sme súčasne zapisovali na papier a následne aj do aplikácie “Denik CBDX”.
Na papier je to stále lepšie a hlavne rýchlejšie. V aplikacii sme iba kontrolovali volačky a vzdialenosti.
2017-04-kriziaci-08Na záver jedna spoločná fotka a mohli sme ísť baliť. Počasie bolo nádherné, slnečné. Špekáčky chutili a spojenia lietali.

2017-04-kriziaci-09
Domov sme sa vracali spokojní s 30-timi spojeniami.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa ozvali, a dopočutia na budúcom portejbli expedície Križiaci.

73
Roman Modra
Exp.Križiaci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*