Exp. Križiaci – CB fotosúťaž

Ďalší fotoreport od exp. Križiaci. Pre júnovú CB fotosúťaž sme si na vysielanie vybrali nový kopec: Klokočina 549m.
2017-06-kriziaci-01
Túra to teda bola poriadna – od auta síce iba 2,3 km, ale prevýšenie 300m nám dalo zabrať.

2017-06-kriziaci-02

Po pol hodine výšľapu po zelenej značke sme sa ocitli na rázcestí. Odtiaľ to je už iba 90 m výškových krížom po lesnej ceste, ktorá sa nám po tristo metroch niekde stratila. Ostali sme stáť zoči-voči dvom jeleňom. Ale kým som stihol prichystať foťák zutekali. Išli sme za nimi, a po chvíľke sme sa ocitli na lúke, ktorá pokračovala až na vrchol.

2017-06-kriziaci-03

Po ceste som dal zopár výziev, ale na PMR bolo ticho. Na vrchole dosť fúkalo, preto sme zišli o pár metrov nižšie a postavili stožiar. Schovali sme sa za korene vyvráteného stromu, a vtom začalo popŕchať.

2017-06-kriziaci-04

Deti rýchlo nasadili pršiplášte, že keď sme už tu, tak aspoň pár dáme spojení a pôjdeme domov. Ozval sa hneď Robi Tvrdošovce a Tibor NZ. Spravili sme spojenie FM aj AM, aby sme dodržali podmienky súťaže. Spojenie na AM sme spravili vďaka požičanej Alanke od Jana Vrakuňa, za čo mu veľmi ďakujeme. Urobili sme ešte jedno spojenie a prestalo fúkať a popŕchať.

2017-06-kriziaci-05

Rýchlo sme založili oheň a opiekli špekáčky. Ďalšie spojenia pribúdali len veľmi sporadicky, pretože nás nemilo prekvapila veľká DX-ová aktivita. Počuli sme snáď celú Európu. Tak sme si povedali, že vyskúšame nejaké to DX spojenie spraviť. Z Holandska dával výzvu Radio Romantica Amsterdam. Odpoviem mu našou volačkou a krajinou. Okamžite nám odpovedal. Supeer. Počuje nás. V ďalšej relácii sme si išli vymeniť údaje do denníka, ale už sme sa k tomu nedostali. Na kanáli sa začali prekrikovať rusi, taliani, španieli, … dve minúty vkuse som sa snažil zachytiť Amsterdam. Bezvýsledne. O pár minút neskôr na inom kanáli to isté. Už mi stihol aj nadiktovat nejaké údaje a zase sa kanál zaplnil kadekým. Nepotvrdené spojenie si do denníka zapísať nemôžeme 🙁
Podarilo sa nám spraviť ešte zopár spojení s Petrom Urmince, s Aďom Šala, … Ale keď tie DX-y gumovali aj Milana na Javorine, povedali sme si, že nám stačilo.
Úplnou náhodou, keď bolo asi dve sekundy na kanáli ticho sme začuli slabúčku výzvu. Z domáceho QTH nás volala Zvonilka Modra. Rýchlo sme jej odpovedali nech zmení kanál, ale aj na tom bolo plno. Nakoniec sa nám podarilo kompletné spojenie až na tretí pokus. Dali sme ešte pár výziev a po troch hodinách sme to zabalili a išli s 11-timi spojeniami dole.

2017-06-kriziaci-06

Ďakujeme všetkým, ktorí sa ozvali a dopočutia na ďalšom portejbli expedície Križiaci.

73
Roman Modra
Exp.Križiaci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*