Exp. Križiaci – Pirát na vlnách

Posledný februárový víkend sa blížil rýchlo. Chceli sme si pripísať nejaké body do ligy, a tak sme aspoň na tú našu krtinu vybehli. Veď aj odtiaľ sa nám už podarili pekné spojenia, tak to nemusí byť beznádejné. Aspoň vyskúšame zase inú anténu.

Tentokrát šlo všetko ako po masle.

2017-02-kriziaci-1
Stožiar sme s Marekom postavili raz-dva. Ani som vytiahnuť foťák nestihol, aby som priebeh stavby odfotil. Poskladali sme anténu. Ladiace krúžky zatiahli v strede. Zmerali sme PSV. Dole 1,1 hore 1,4. OK. Môže byť. Pôvodne sme chceli anténu čo najlepšie naladiť, ale Marek chcel hneď začať vysielať. Tak sme začali po druhej vysielať výzvy…. Prvá výzva, druhá výzva… ako prvý sa ozval Jano Vrakuňa na portejbli pri Hlohovci. Super, technika je vyskúšaná. S Janom robíme spojenia na PMR vždy, keď sme niekde vonku. Toto bolo naše prvé na CB pásme 🙂

2017-02-kriziaci-2
Odovzdal som mikrofón Marekovi a išiel som preskenovať PMR kanály. Na dvojke Tibor Nové Zámky. Zaujímavé, ako to odtiaľto tých 70 km čisto lieta. Pozdravili sme sa a posielam ho na CB, nech nám spojenia pribúdajú. Hotovo. Marek má prvé spojenie. A potom ešte ďalšie dve. Opäť sa mu podarilo spraviť najdlhšie spojenie. Medzitým sa s nami na PMR-ku spojila “Spachtoš Modra”. Túto volačku sme vymysleli spolu s Marekom nášmu tretiemu členovi exp. Križiaci. Pôvodne bola Kika Modra, ale volačka sa jej nepáčila, a keďže každú sobotu vyspáva najlepšie do obeda, dostala volačku na mieru.

Ďalšiu hodinu a pol bieda. Nikto nový v denníku nepribudol. Rozbehlo sa to až okolo piatej, keď sa ozval Milan zo Žalostinej. Spojenia začali pribúdať. Po šiestej sa ozval aj Skipper z portejblu na kopci Hundsheimer Berg. Rakušákov sme registrovali na dvoch kanáloch už dlhšie, ale keďže po nemecky nevieme, tak sme ich nebrejkovali.

2017-02-kriziaci-3
Zabalili sme to večer po siedmej. Domov sme sa vracali s 18-timi spojeniami. 🙂 Cestou domov, tesne pred tabuľou Modra sme spravili druhé mobilné spojenie s Milanom.

Počasie vyšlo. A výhľady z nášho kopčeka boli parádne… 🙂

2017-02-kriziaci-4
Panoráma krajiny (klikni na foto pre zväčšenie)

2017-02-kriziaci-6
Pohľad na Trnavu so Zoborom v pozadí.

2017-02-kriziaci-5
Pohľad smerom na Bratislavu.

2017-02-kriziaci-7
Na záver ďakujeme všetkým ktorí sa ozvali a dopočutia na ďalšom portejbli expedície Križiaci. Snáď sa Spachtoš zobudí skôr a pôjde s nami.

73
Roman Modra
Exp.Križiaci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*