SPL jún – júl – august 2013

Po dlhšom čase a prázdninovej pauze opäť prinášam nové denníky zaslané do SPL 2013 a s tým aj nové poradie súťažných staníc.

Všetky denníky si môžete prezrieť TU.
Pod zaslanými denníkmi nájdete aj priebežné poradie. V tomto článku by som vám chcel ukázať nasledovné denníky.

Miro Hlohovec bol 29.6. tak ako iné stanice na portejbli Havran, odkiaľ sa mu podarilo krásne spojenie. Dovolal sa do lokátora KO91OP a spojenie prebehlo s Vladimirom z mesta Voronež. Tento DX meria 1538km, za čo Mirovi gratulujeme.

Ďalší denník je od Marconiho Partizánske, ktorý bol počas LPD 2013 na Veľkej Javorine, odkiaľ robil v súťaži českú kontrolnú stanicu. Spojení bolo naozaj mnoho, avšak do ligy sa každé píše len raz. Aj tak vznikol krásny denníček, s 57 spojeniami za 6717 bodov. Priemer na jedno spojenie bol vyše 117km/QSO.   

Tretím denníkom je denník Milana Senica z augusta, keď sa konal slovenský CB Poľný deň. Milan bol vylezená Na Veľkej Javorine, odkiaľ spravil  138 spojení  a získáva za ne 12626 bodov.  Za tieto tri mesiace je to najlepší denník čo nám prišiel a samozrejmee Milanovi gratulujeme.    

Čo sa týka priebežné poradia, tak sa na prvé miesto vyšvihol Milan Senica so slušným náskokom. Za ním je Miro Hlohovec, ktorý svojou pravidelnosťou denníkov s približne rovnakým počtom bodov bol odmenený druhým miesto. Rozdiel je tak 10 tisíc bodov. Ďalej je v závese Marco Polo, ktoré sa prepadlo na 3. miesto. Za nimi je ešte Alf Senica relatívne blízko a môže útočiť na popredné miesta.
Ďakujeme veľmi pekne za zaslané denníky a budeme sa tešíť na ďalšie. V septembri sa koná Podzimní éter 33 a to 21.9 – 22.9.2013, takže opäť bude rušno na pásme. Tešíme sa na spojenia.
73!

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*