SPL – marec 2012

Kým v januári sa zdalo, že Slovenské portejblová liga sa úspešne rozbehne, február nás vrátil do reality. Neprišiel ani jeden denník. Počasie dovolilo vyjsť na portejbl až v marci. Pozrime sa, komu sa ako darilo.

Aj v Českej republike viacero staníc ohlásilo portejbl aktivitu, čomu sa prispôsobili aj Slováci.

Exp. Marco Polo vyrazila 10. marca na osvedčený Strážov (1213 m, JN98FW), odkiaľ spravila 110 spojení. V súťaži o najdlhšie spojenie opäť nasadila latky vysoko nad 300 km. Ich “portable story” si môžete prečítať tu.

O týždeň neskôr vyrazil na svoj prvý súťažný portejbl Alf Senica, ktorý z Peckovej (576m, JN88RS) urobil 54 spojení. Do tabuľky najdlhších spojení sa zapísal so 142 km.

Tretím štartujúcim je Miro Hlohovec, ktorý spolu s manželkou portejbloval na Peckovej (576m, JN88RS) o týždeň neskôr – 24. marca a spravil 62 platných spojení. Do DX tabuľky sa zapísal výkonom 208 km.

Denníky všetkých súťažiacich nájdete tu a tabuľky s priebežným poradím zasa tu. V apríli sa éter najviac zplní pravdepodobne 21. 4., kedy je na pláne tradičný “DXing Milan42” – spomienkové vysielanie na známeho českého cébečkára.
Takže, dopočutia v éteri!

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*