Veľkonočná sobota na kopcoch

Na veľkonočnú sobotu bola ohlásená spomienková akcia DXing Milan 42 z Veľkej Javoriny a tento termín využilo veľmi veľa užívateľov CB a PMR staníc na svoj súťažný, či nesúťažný portejbl. Na slovenských kopcoch bolo pomerne dosť staníc, niektorí tento výjazd brali ako test výbavy pred blížiacim sa Éterom bez hraníc. Problémy robilo aj typické aprílové počasie – slnko, vietor, dážď a búrka sa hnali tentokrát hnali z východu na západ.

Rado Púchov
Sobotný portable na Kohútke hodnotím kladne, dôsledná príprava priniesla svoje ovocie. Od obeda panovalo veterné počasie, no stránky SHMU sľubovali po 20. hodine kľud. Niečo na jedenie, pitie a smer hranice. V kufri hliníková 5/8 a SY-101 s pätičkou + autobatéria. Po rozbalení náčinia a príprave priestorov v aute sa prvé spojenie podarilo o 19:45 s Milanom Senica.  V tomto čase sa na výzvy chytali skôr brejkovia zo španielska, ako domáce expedície. Slovo dalo slovo a Cordoba bola doma.
Po opadnutí rušenia sa podarilo viac ako 8 spojení, ktoré boli medzi 120 až 142 km. Najdlhším spojením bol Roman Svitavy vysielajúci z mobilu vzdialený vzdušnou čiarou 142 km. Rovnaký počet km priniesol aj Ali Třebichovice, taktiež 142 km. Zo slovenskej strany to bola exp. Dráčik 136 km a Jozef Horná Kráľová 123 km.
V čase 23:41 zapísané posledné okrúhle 60. spojenie a pod oblohou plnou hviezd som začať baliť. Ďakujem všetkým za spojenia a dopočutia nabudúce.
PRIEMER: 66 km/spojenie
DX: 142 km
Sumár: cca 3.960 km

Marconi Partizánske (SK 424)
Po mesiaci opäť z Penhýbla (JN98GN, 600m). Hoci počasie strašilo celý deň, po postavení antény som sa bál, či sa môj portejbl neskončí ešte pred prvým spojením. Zablýskalo sa, zahrmelo a zafučal taký vietor, že som vybehol von z auta a zatĺkal kolíky kotvenia hlbšie do zeme. Našťastie stožiar vydržal, akurát jeden okolo letiaci vrabec nevidel anténu a trafil ju  :o
Za necelé 4 hodiny som spravil 28 spojení, DX na česko-poľskú hranicu s exp. OLZA /p Loučka (JN99JP). Všetkým, čo ma počuli a zavolali, ďakujem za spojenia a prajem pekné veľkonočné sviatky.
73!
PRIEMER: 60 km/spojenie
DX: 122 km
Sumár: 1.698 km

Milan Topoľčany
je pre viacerých nový hlas v éteri a nová volačka v denníku. Milan portejbloval na kóte Veterné (JN99JB) a z ručnej ALLAMAT 27 a na gumenú anténu spravil niekoľko pekných spojení, čo zaznamenal aj vo svojom videu. Kóta Veterné nezostala svojmu menu nič dlžná 🙂

Milan Topoľčany /p Veterné

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*