ZCBZ #1 – exp. Novohrad

Jano Žiar: “Na opakovači sa chalani dohadovali na exp. NOVOHRAD a pozvali aj mňa. Preto som sa rozhodol napísať ako bolo.”

Stretnutie sme mali v Turičkach, kde nás už čakal Pavol. Po príchode všetkých zúčastnených sme sa vybrali na cestu. Najprv po asfaltke, potom po lesnej ceste a nakoniec po poli. Normálne zážitok, či vyjdeme alebo nie. Povinná výbava auta bola riadna lopata, reťaze a aj dlhé lano. Po zážitkovej zasneženej ceste sme prišli na chatu TRI CHOTÁRE (JN98TM) v zložení Pavol Turíčky, Dušan Kotmanová, Denisa Rapovce, Skuby Lučenec, moja maličkosť – Jano Žiar. Neskôr, na výpomoc, na chatu prišli aj Róbert Fiľakovo a Peter Radzovce.

Po príchode sme začali stavať anténu, ktorú priniesol Pavol Turíčky a druhá skupina sa pustila  do varenia poživne, aby sme vydržali do večera. Po stavbe antény sme sa presunuli dovnútra a začalo sa zapájanie vysielačky a meranie. Všetko vyšlo na prvýkrát tak ako malo. Po chvíľke sme začali loviť spojenia z éteru. Pri vysielačke sme sa vystriedali všetci a aj ja, čo nemám skoro žiadne skúsenosti s expedíciami. Mal som v pláne len sa učiť a potom skúsenosti zužitkovať na vlastnej koži, keď pôjdem do terénu.

Ani sme nezbadali ako ten čas letí a bolo 23:00. Niektorí to išli zapichnúť na dvojmeter s perinou a mysleli si, že budú spať až do rána. Dušan poriadne prikladal celý večer a aj na noc priložil poriadne, aby sme nepomrzli. Potom sme sa pobrali aj ostatní spať, lebo v éteri bolo ticho a tými, čo vydržali, sme už spojenia mali. Ako som písal, niektorí išli skorej spať, ale  po  príchode na poschodie sa zobudili a bola sranda až do druhej.

Ráno som sa zobudil a hneď som počul šumenie vysielačky. Pavol Turičky už skúšal spojenia. Po raňajko-obede sme začali baliť anténu a aj ostatné vybavenie. Nastala ta najhoršia časť- lúčenie  a cesta domov. Rozmýšľali sme, či zídeme v poriadku. Našťastie žiadne komplikácie sa nevyskytli.

Ešte raz sa chcem poďakovať, že som mohol byt súčasťou exp. NOVOHRAD  a že som spoznal super partiu ľudí.

Jano Žiar (SK-057)

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*