Exp. Sicília

Každý druhý rok chodia naši západní CB kolegovia na expedíciu po Európe. Tohto roku si za svoj cieľ vybrali Sicíliu…

 

Členovia CB klubu Česká Lípa sa rozhodli, že budú tento rok pokračovať v tradícii ciest po Európe. Na výlety jazdili vždy v párny rok a za sebou už majú Exp.Albánie 2006, exp. Nordcapp 2008, exp. Keltoi 2010, exp. Balkán 2012, exp. Iberia 2014, exp. Viking 2016. Tento rok sa rozhodli zdolať Apeninský polostrov až na Sicíliu. Môžete sa tak tešiť na spestrenie CB vysielania, o ktoré sa nám postará Exp. Sicília.

Exp. Sicília vyrazí na svoju cestu prípravným vysielaním v sobotu 29.6.2019 z Křížového vrchu u Plzne JN69OO. Kto bude mať teda záujem podporiť osadenstvo expedície i osobne, tak je vítaný. Na cestu sa tento rok vydá zostava:

 

 Venca Chotěšov CL-39, MT-1

Fousáč Vinice Plzeň CL-51

Honza Sulejovice CL-50, MT-9

Kuba Šumná Přímětice CL-54

Pre správne fungovanie celej expedície si chlapi už zo skúseností rozdelili funkcie. Vašek bude šofér, Fousáč technik, Honzík navigátor a Kuba kuchár. U cestami overenej vysielacej techniky sa môžete tešiť na hlas každého jedného z nich.

Trasa expedície bude dlhá cca 5400 km a potrvá im cca 21 dní. Z Českej republiky zamieria smerom na Veronu, skúsia narovnať vežu v Pise, navštívia Vatikán, Salermo a pokračovať budú smerom až do Villa San Giovanni. Trajektom sa prepravia na Sicíliu, kde si urobia okruh po jej pobreží. Najdlhšie spojenia z tejto časti cesty môžu do Českej a Slovenskej republiky dosahovať až okolo 2000 km. Zo Sicílie sa budú vracať cez východné pobrežie Talianska smerom k Ravenne, Venezii, Udine a cez Rakúsko späť do Českej republiky.

Počas celej cesty bude Fousáč pridávať na stránky bližšie informácie, články zo zákulisia expedície, či denníky z vysielania. Veríme, že počas celej doby cesty im bude priať počasie, vyhnú sa im nečakané komplikácie a bude to parádne lietať v éteri a zo spojenia sa budú tešiť mnohí z Vás.

Za exp. Sicília:
Venca Chotěšov CL-39, MT-1, Fousáč Vinice Plzeň CL-51, Honza Sulejovice CL-50, MT-9, Kuba Šumná Přímětice CL-54

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*