Spoznávanie rozhľadní južnej Moravy

Tento týždeň sa mi podarilo navštíviť s vysielačkou niekoľko zaujímavých miest na Južnej Morave…

 

Cestou späť z Brna sme sa rozhodli navštíviť niekoľko zaujímavých miest na južnej Morave. Po vzore Žána Braník Praha som si dovolil podeliť sa s vami o moje zážitky. Štartovali sme z obce Prušánky pri Hodoníne. Ako prvé miesto sme navštívili vyhliadku Hradištek u Veľkých Bílovic v lokátore JN88KV.

Na obrázku je kaplnka venovaná sv. Cyrilovi, sv. Metodějovi, sv. Václavovi a sv. Urbanovi.

Výhľad skutočne veľmi pekný, napriek tomu, že nadmorská výška bola len cca 260 m n.m. Pre ukážku prikladám krátke video

Odtiaľ skutočne len na skok je Slunečná rozhledna 225 m n.m. v lokátore JN88KV.

Stavba je kombináciou železa a dreva a nachádza sa v okolí vinohradov. Ten vrchol, na ktorý ukazujem je Děvín 518 m n.m. v Pálavských vrchoch.

Opäť prikladám krátke video z rozhľadne.

Našou treťou zastávkou bola rozhľadňa Kraví Hora u Bořetic. To už bol lokátor JN88KW a nadmorská výška 273 m.

Táto rozhľadňa bola čisto drevená, čo bolo na jej vrchole aj cítiť, normálne s nami vo vetre kmitala. Rozhľadňa sa rovnako nachádza na rázcestí medzi vinohradmi. Mal som so sebou iba PMR rúčku a nejaké spojenia som ani neočakával, ale započul som nejakých vinárov ako pomocou PMR-ka komunikovali…

Krátke videjko do tretice.

Nasledovalo naše posledné zastavenie – rozhľadňa Višicko pri Mutěniciach. Hneď som si spomenul na Tygra Mutěnice (Exp. Horal). Zohnal som na neho telefón a zavolal mu, že by som ho po vyše desiatich rokoch rád stretol, žiaľ nebol doma a tak sa opäť budeme “len” počuť. Višicko sa nachádza v lokátore JN88MW a má nadmorskú výšku 267 m.

Tu už bolo vinohradov trošku menej a striedali sa s ovocnými hájmi. Ako sme sa blížili ku Slovensku, pribúdalo už aj kopcov. Krásne slnečné počasie nám aj na tomto mieste poskytlo krásne výhľady na všetky strany.

Keďže výlet bol doobeda počas pracovného týždňa, nie cez víkend, žiadne spojenie sa mi urobiť nepodarilo, ale dobrý pocit mi to určite nezobralo…

Dopočutia pri ďalších potulkách. Ak ste niekto s vysielačkou navštívili nejakú rozhľadňu, napíšte nám. Report z nej radi zverejníme.

73

Števo Zvolen, SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, ROZHĽADNE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*