2.ročník stretnutia Bankov dopadol na výbornú

Organizátor stretnutia Bankov 2023 Matúš KVP Košice nám poslal report z akcie. Príjemné čítanie…

 

Sobota ráno, zamračené počasie neveštilo nič dobré, noc predtým sa odohrala silná búrka. Do poslednej chvíle som v piatok čakal na údaje z SHMÚ a premýšľal, či termín stretnutia preložím o týždeň alebo nie. Nakoniec som si povedal, že to riskneme. Osem hodín ráno, prichádza po mňa Ivan Jazero, ktorý bol pasovaný za môjho hlavného motorizovaného pomocníka počas tohto stretnutia. O zábavu cestou hore bolo postarané, keďže posádku tvorili ešte aj Karči Furča a Tomáš Michalovce. Dorazili sme na Horný Bankov a usúdili, že máme ešte dostatok času, tak nezačneme stavať hneď. Všetci okrem mňa si teda mohli spokojne vychutnať cigaretku, keďže som nefajčiar. 🙂 Krátko po nás dorazil Ivan Malcov, vtedy padlo rozhodnutie, že sa začne stavať. Najprv ale ostávalo trochu upraviť terén. Našim nepriateľom bola vysoká tráva, a preto sme sa rozhodli trošku pokosiť v potrebných miestach. Šťastie, že Ivan je pripravený na všetko a požičal nám kosačku.

Bankov_2013_2

Akonáhle bolo pokosené, antény šli postupne k nebu. Najprv Ivanove a potom moje, radosť pozerať sa. Neskôr sa pridali aj Paľo a Stano z Košíc, ktorí taktiež predviedli svoje portejblové vysielacie pracoviská.

Bankov_2013_5

Bankov_2013_6

Bankov_2013_3

Pomaly prichádzali prví účastníci stretnutia, medzi nimi aj náš najvzdialenejší, Edo Banská Bystrica. Keď som ho zbadal, povedal som si, že dnes to bude super stretnutie. A tak sa aj stalo. Krátko po desiatej som sa teda rozhodol vzhľadom na počet ľudí otvoriť stretnutie trošku oficiálnejšie malým príhovorom. Potom postupne začali voľne prednášky a priateľské debaty medzi nami všetkými. Počasie sa umúdrilo a na pár hodín vykuklo aj slniečko. Asi počtom poslucháčov najzaujímavejšou prednáškou bola ukážka módu FT8, ktorú odprezentoval Pali Košice.

Bankov_2013_8

Bankov_2013_9

Neskôr prišla na rad spoločná fotografia na pamiatku a hodinky ukazovali 13:50.

Bankov_2013_7

Šup naladiť stanicu na MDD závod a začať vysielať. Podarilo sa nám poskladať pravdepodobne prvú detskú expedíciu v histórii súťaže, o to krajšie, že jej zloženie vzniklo spontánne až priamo počas stretnutia. Ivanka Veľký Šariš, Matej Margecany a Zajac Ťahanovce začali pravidelne dávať výzvy na spojenia.

Bankov_2013_10

Protistaníc ale bolo bohužiaľ málo, som ale rád, že naše Bankovčatá spravili aspoň 4 spojenia a vyskúšali si trošku vysielať na pásme. Budúci rok teda musíme prevetrať východ krajiny dôkladnejšie.

Bankov_2013_4

Po súťaži som účastníkom odprezentoval remote stanice, ktoré vysielajú z Chorvátska a Slovinska a podarilo sa mi počas ukážky urobiť aj 2 spojenia. Pár minút po mojej prezentácií som začul hlas z vysielačky, bol to Martin Košice, ktorý nám oznámil, aby sme si dali pozor, lebo sa k nám niečo postupne ženie, vraj až búrka. Zasadla teda bojová porada, či prečkať búrku, alebo sa pobrať domov. Prístrešok sme síce mali prikrytý celtou a mali sme aj vybavenú krytú terasu pre tento prípad, ale keďže sa jednak dvihol vietor, čo spôsobilo, že viacero z nás sa rozlúčilo a pobralo domov, na druhej strane niektorých z nás čakali na ďalší deň skoro ráno povinnosti. Rozhodli sme sa teda 2 hodiny pred plánovaným koncom stretnutia zbaliť všetky veci a ísť s dobrým pocitom domov. Spomínaný večerný pokec, ktorý sa mal uskutočniť špeciálne na portabli, teda nakoniec bol odmoderovaný z domu.

Bankov_2013_11

Ivan bol ale na ceste domov do Malcova, a tak som bol požiadaný, aby som to zobral ja. Po sprche, čerstvo oholený a po dobrej večeri som sa teda chopil mikrofónu a ohlásil čas 20:00, začiatok krúžku. Účasť bola aj tam pomerne hojná, 15 staníc. Za celý priebeh stretnutia a deň bolo spravených 26 spojení a potešených množstvo priateľov.

Bankov_2013_1

Rád by som sa ako hlavný organizátor zo srdca poďakoval kolegom, ktorí pomáhali so spoluorganizáciou svojimi ukážkami a prednáškami, no obrovská vďaka patrí všetkým, ktorí merali svoju cestu a kroky na Bankov, že podporili toto stretnutie a jeho myšlienku svojou účasťou. Bolo nás dohromady 35, čo bolo oveľa viac ako v 1.ročníku, kedy nás bolo len 10. Verím, že sa všetkým zúčastneným stretnutie BANKOV páčilo a teším sa na vás opäť o rok na 3.ročníku.

73 Matúš KVP Košice SK-894

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*