CB PD #6 – Exp. Echo

So seriálom o Poľnom Dni 2019 stále nekončíme. Každý deň budeme pridávať nový príbeh, pokiaľ nám v šuflíku nedôjdu. Pokračovanie číslo 6 je od známej Exp. Echo…

 

Tento rok bol poľný deň pre expedíciu Echo trocha zvláštny. Obvyklá zostava sa rozdelila na dve skupiny. Jedna skupina v zložení ja (Snikers) s priateľkou, Démon a Krpatý sme vyrazili na obvyklú kótu Machnáč a druhá skupina v zložení Dargov, Satelit, Popleta a Hurikán Trenčianske Mitice šli otestovať novú kótu Nad Oborou (vysielač Trenčianska Závada). Náš zámer bol porovnať kótu, ktorú máme dostupnejšiu aj keď výškovo nižšiu s Machnáčom.

Na Machnáč sme prišli s asi troj-hodinovým predstihom. Rozložili sme vysielacie pracovisko. Anténu so stožiarom nám zapožičal Orin Ilava a musím povedať, že vymyslené to má dokonale. Stavba stožiara s anténou netrvala viac ako 10 minút. Anténa už bola naladená, takže sme mali o starosť menej. Vďaka Orin 🙂

Keďže do začiatku závodu bol ešte čas, pár spojení sme spravili nesúťažne. Počasie bolo fantastické, aj keď sme vedeli, že do večera sa to určite zmení. O 17-tej to vypuklo, spojenia pribúdali a s druhou skupinou na Obore sme sa predbiehali v počte spojení.

Musím priznať, že chlapcom na Obore sa darilo viac, aj keď boli o nejakých 100m nižšie oproti nám. To asi preto, že mali aj pomoc stáleho obyvateľa unimobunky 🙂

Zdeno Ilava si dal okružnú jazdu Považím a prišiel nás na chvíľu podporiť svojou prítomnosťou. Potom šiel podporiť chlapcov na Oboru.

No počasie nám dlho neprialo a ešte za svetla nás dážď zahnal do áut. Spŕchlo riadne, blesky sa nám chvalabohu vyhli, takže sme mohli veselo vysielať ďalej z auta. Prvé dlhšie súťažné spojenie bolo na Štrbské Pleso s Expedíciou Tatran. Tak isto zo Štrbského Plesa vysielala aj Expedícia Dunajec, tých sme zatiaľ nepočuli. Podarili sa až asi po štyroch hodinách, kedy nám chalani povedali, že nás už dobré dve hodiny hľadali.

Samozrejme chlapci z Obory sa pochválili, že majú aj Michala Svidník a Expedíciu Helou Košice, no bohužiaľ nám sa zatiaľ nepodarilo. HelouKošice sme zachytili len raz a to len dve slová. Pribúdali spojenia aj čas. Okolo jednej som ostal čulý už len ja, zbytok sa uložil na spánok. Stíchlo to aj na pásme, ale nie úplne. Príjemnú, asi hodinovú debatu som mal s Hurikánom BB. Keď som si myslel, že už asi všetci spia, ozval sa Orion Bratislava z Tvrdošoviec, slabúčko dvojkovým rádiom, ale musím ho pochváliť, že pekne pomaly viackrát hláskoval a tak sa spojenie podarilo.

Keď začalo svitať, začal ožívať aj éter. Keď som začul Michala Svidník, hneď ma prebralo. Dával som výzvy ale nič. Potom sme prešli na iný kanál a spojenie sa podarilo, čo ma veľmi potešilo. Zhruba pred ôsmou sme spravili posledné spojenie s Petrom Terchová. Rozhodli sme sa pobaliť a ešte navštíviť kolegov na Obore.

Poľný deň vyšiel skvelo, aj keď počasie nevyšlo. Radšej by som sedel vonku pri mesiaci 🙂 Tak zasa opäť niekedy dopočutia na pásme.

za Expedíciu Echo – Snikers Nemšová SK-701

 

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*