CB REPORT: print alebo digi?

CB REPORT netreba snáď nikomu predstavovať. Informačný spravodaj pre členov Slovenského CB rádioklubu vychádza v tlačenej podobe od založenia klubu dva až štyrikrát ročne. V posledných rokoch včak náklady na jeho doručenie stále stúpajú, ba už sú vyššie ako náklady na samotnú tlač. Preto sa na pretras opäť dostala otázka: zachovať CB REPORT v tlačenej podobe, alebo ho šíriť v digitálnej podobe prostredníctvom webstránky a e-mailu?

Pozrime sa na situáciu z viacerých strán. členovia SCBR platia členský príspevok 5€/rok. V tejto sume je zahrnuté aj doručovanie tlačenej formy časopisu. V súčasnej dobe klub neposkytuje žiadne iné materiálne výhody. Ak by došlo k ukončeniu zasielania tlačenej podoby časopisu, prišli by viacerí členovia o jediné spojenie s CB prevádzkou. Internet totiž nemajú a k vysielačke nesadajú (lebo nemôžu). Ale chcú si párkrát za rok prečítať zopár riadkov o aktuálnej situácii na občianskych pásmach.

Druhá skupina členov SCBR mi pravidelne poďakuje za zaslanie CB REPORTu, no hneď mi “vyčíta”, že som ho vôbec posielal. Nie že by oň nestáli, ale veľkú väčšinu článkov už čítali na internetových stránkach SCBR a iných a odporúčajú redakcii poslať im určený výtlačok radšej niekomu inému, kto nemá prístup k internetu. Toto je skupina ľudí, ktorí si radi zaplatia členské a neočakávajú žiaden benefit, ba práve naopak, radi sa ho vzdajú v prospech iných cébečkárov.

Tretia skupina sú nečlenovia SCBR. Hoci každý má dvere do klubu otvorené, nikoho nenútime sa stať členom. No aj títo užívatelia CB pásma často prispievajú na stránky CB REPORTu a radi by si ho teda aj prečítali. Či už v tlačenej alebo digitálnej podobe.

CB stretnutie Kráľová - počas diskusie o CB REPORTePreto sme začali diskutovať o tom, ako (a či vôbec) distribuovať CB REPORT aj medzi nečlenov. Počas CB stretnutia na Kráľovej sme počuli niekoľko ústne podaných návrhov zo strany členov i nečlenov SCBR. Zároveň som všetkých diskutujúcich poprosil, aby svoj návrh poslali písomne. Chceme ich všetky zosumarizovať a zverejniť, aby aj ostatní cébečkári mali možnosť si ich prečítať a vyjadriť sa k nim. Po dvoch týždňoch však neprišiel ani jeden riadok, ani jedna veta. Asi v návale pracovných povinností na to zabudli…

Preto sa opäť obraciam na vás, milí cébečkári, vyjadrite svoj názor, komu poskytnúť CB REPORT, v akej forme a za akých podmienok. Následne sa Prezídium SCBR a redakcia CB REPORTu bude vašimi návrhmi zaoberať a informovať SCBR a ostatnú CB verejnosť o výsledku.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, CB REPORT, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*