EBH 2020 #8 – Exp. Kysuca na Bútorkách

A máme tu ôsmy diel seriálu o EBH, príspevok zaslal Jano Korňa vedúci, operátor expedície Kysuca…

“Expedícia Kysuca na Bútorkách” tento rok prešla zaujímavým vývojom. Najprv som na túto kótu chcel ísť pod iným názvom, ale keď som sa stretol na pásme s Jožkom Yogim Olešná, padol nápad ísť tam spolu,…..keďže Jožko zvyčajne vysielal ako exp. Kysuca, tak som sa pridal k nemu, aby bolo na EBH jasné, že aj na Kysuciach vie niekto zahrať na CimBáli 🙂

Potom prišiel (Chvála Bohu že len trocha) Koroňák z Číny….. Jožko sa vzdal účasti a tak som ostal v “Kysuci” sám. Našťastie sa dva týždne pred súťažou pridal ku mne môj synátor Tobo Korňa a tak sme boli dvaja. Podarilo sa mi požičať HB-ečko od Petra Vlčince a tak stúpla nádej na nové dobité kóty.

Nuž a teraz k samotnému EBH. V sobotu sme dorazili s vyše hodinovým predstihom pred EBH na miesto činu. Od Rádioklubu Manín sme si požičali “na samote u lesa” portejblovú búdu :-))), za čo im touto cestou ďakujem. Od obeda pršalo a pršalo a pršalo + po príchode boli potvrdené “rušiaky” jak pol hromu……chuť stavať HB bolo za 2body z 10……hmmmmm……. kašleme na HB a postavíme iba “Skyperovku” na výsuvný stožiar. Druhú vysielačku, čo mala byť na HB sme pripojili k anténe od nášho zdochnutého papagája. Odbila 18-ta hodina a začalo sa súťažiť. Spojenia ako tak pribúdali, ale “rušiaky” otravovali až do cca pol 11-tej. Chtivý spojení prízemných sme DX-y ignorovali, aj keď niektorí “hrali” rádio 5, ako keby boli o kopec vedľa. Keď pásmo utíchlo, začalo sa lovenie vzdialených súťažných staníc, darilo sa celkom fajn, ale cez 300-ku to nešlo ani “ň”.

Dve antény sa nám osvedčili, keď sme nevysielali, tak sme obaja mohli hľadať niečo, čo ešte v denníku nemáme. “Veľká anténa” (na 15m stožiari) nám chodila lepšie o 1/2 až 1S, teda pokiaľ nefúkal vietor, keď “zadulo”, tak sa nám Esá aj na príjem stratili. Vybehol som von, reku či ešte je na stožiari, ale Skyperovka bola viac vodorovne ako zvislo, ale vrch papagáj-polky (5m nad zemou, čiastočne ešte medzi stromami) bol do boku možno 45 stupňov a tak sme sa naučili, že za vetra to treba skúsiť aj na polku a aj to sem tam pomohlo. Aaaaaaaaaa veru, by sa nám aj to HB-čko v noci zišlo, niekoľko staníc ostalo v denníku “rozpísaných” bez času. Tak mi treba, keď sa mi nechcelo moknúť 🙂 . Ja som začal o 7h baliť “skyperovku”, Tobo ostal na bojovom poli a podľa denníka to o 7:30 tiež vzdal.

Keďže počasie bolo aké bolo, tak sme fotenie odkladali, až sme nič neodfotili. Ak by to niekoho zaujímalo, tak nech si pozrie správu z exp. Živčáková EBH 2018, na fotke je v podstate to isté, ako to vypadalo v tomto roku.

73
Exp. Kysuca Jano a Tobo Korňa

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*