Prepadnutie v Pacifiku 3: Ako Baťovan Mafiu prepadol

Týždeň po fiasku som sa vybral na posledný portejbl v roku 2019. Po skúsenostiach s výstupom na Skalku som zvolil radšej Trnovník…

 

Posledný portejbl v roku 2019 som vyrazil na Trnovník. Celý týždeň bolo teplo, čo sľubovalo, že na kóte možno už sneh nebude (ako pred týždňom) a možno sa dostanem asfaltovou cestou až ku vodárni a tam zakotvím.

Po príchode na kótu som bol šoknutý. Nikde ani len náznaky snehu, lúka ako na jar. Ani mokrá nebola a tak som skúsil, či nevýjdem úplne hore na vrchol. Na dvakrát sa mi to podarilo…ani Cyro na druhej strane telefónu nechápal. 21.december a v 1000m nieto snehu?

Všade samá hmla. Dohľadnosť možno 50m. Okolo 10:30 som sa okamžite dal do stavby, čo sa neskôr ukázalo ako kľúčové. Dvojča som mal vo vzduchu za asi 50 minút, to však už začalo mierne mrholiť a slabúčko pršať.

Rýchlo som teda natiahol ovládací kábel k rotátoru, nastavil sever a hybaj do dodávky, aby som nezmokol. Prvé spojenie dávam o 11:50 Dušana Dolný Pial. Hneď za ním Hiriburu Palárikovo, Jano NZ a ďalší z dolniakov, tam to žije na pásme aj  na obed!

Vonku sa tak rozpršalo, že by som ani psa von nevyhnal. Nepršalo ale doslova lialo. Ani prst som nevytrčil a všetko radšej utesnil. Keby že prídem na kopec teraz, ani by som to nestaval a rovno by som šiel domov. Čo samotnému vysielaniu. Portejblových staníc bolo veľmi málo. Väčšinu staníc tvorili domasedi, sem tam niekto mobilujúci niekde. Keď sa schladilo, zapol plynový ohrievač, ale šiel tak na pol “plynu”, asi je prázdna bomba 🙁

Stále neprestávalo pršať, už sa aj zotmelo a mne nezostávalo nič iné len vysielať. Veď čo iné by sa aj dalo. Spojenia pribúdali pomaly ale pribúdali. Okolo piatej začali byť aktívni Ostraváci, ktorí mi tu chodia úžasne. Na kolečku som robil spojenie asi s každým. Tu sa to bez problémov dá, žiaľ na Kotlíku Trnky-Brnky nie 🙁 ale aj zlá reklama je reklama…

Už ani neviem o koľkej, v totálnej tme a v totálnom daždi zrazu vidím ako sa ku dodávke približuje svetlo. Zrazu mi to svetlo búcha na dvere. Hovorím si, čo za debila ma to otravuje v takomto nečase? Otvorím dvere a tam Marconi s Erixonom. No povedzte, sú títo dvaja normálni? Asi takisto ako ja, však.

Chalani vbehli dnu, kde veľmi veľa miesta ale nebolo. Nejako sme sa však potlačili a dali pamätné foto. Až neskôr vysvitlo, že mi prišli pomôcť skladať antény. V takom nečase to však nebolo možné a ja som už pred tým avizoval, že zostávam do rána. Pokecali sme, poohovárali ostatných a Baťovanci sa pobrali domov.

Ja som pokračoval. Spojenia pribúdali, žiaľ nechodili žiadne diaľky. Jediná dvestovka bol Milda Lesná. Skúšal som aj Radegast, ale tentokrát bezúspešne. Detto Tomáš Sruby. Definitívne končím po 23h, keďže už nikde niet nikoho. 91 spojení je super…ráno dorovnám stovku a pôjdem domov, hovorím si.

Ráno už nepršalo. Bol som sa pozrieť von a urobil pár foto. Rýchlo som sa ale vrátil. Cieľ bolo urobiť tých vysnívaných 9 spojení, trhnúť stovku a zabaliť to. Ranné kolečká som ale prespal a po nich to už ide veľmi slabo. Pomáhali všetci, čo vedeli. Úplne všetci. Roman Teplička mi dohodil Milana Kysuckého a stovku nakoniec trhol Samko Dolné Trhovište. Konečne môžem baliť a čo je hlavné, neprší!!!

Všetko zbalené a môžem ísť domov. Ešte som spod stromu zobral vercajk, ktorý som tam včera nechal. No sláva v kufríku bolo 10cm vody. Všetko plávalo…no v skutku veselý portejbl ale s dobrým koncom.

Exp. MAFIA ďakujem všetkým protistaniciam za všetky spojenia v roku 2019. Prajeme Vám pevné zdravie, dobrý signál a nerušený príjem. Dopočutia v roku 2020. Možno už 11.1.2020 na Zimnom závode.

73

Števo Zvolen SK-525

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*