SPL 2019 máj

A je tu ďalšie vyhodnotenie Slovenskej portejblovej ligy. Tentokrát sa pozrieme ako sa súťažiacim darilo v mesiaci máj…

 

Na kontrolu prišlo spolu 8 denníkov od skalných účastníkov. Podmienky šírenia opäť veľmi nepriali, ba dokonca sa objavili prvé DX okná a niektorí súťažiaci to ihneď využili a zapísali niekoľko spojení aj odrazom od ionosféry. Výsledky si predstavíme opäť podľa získaných bodov.

Marián Michalková to má už pri Mozoľovcoch zdá sa predplatené. Tretí krát po sebe vyrazil na rovnaké miesto. Tentokrát však poslal denník iba s jedným spojením, čo predstavuje 136bodov a DX zapisuje teda 136km na Križiakov. Marián ostáva stále na 13.mieste.

V prvý májový deň vyrazila na obľúbenú Drieňovicu Exp. Krtko. V tento termín ale veľa protistaníc v éteri nebolo a tomu zodpovedá aj ich výsledok – 13 spojení, 799 bodov a DX s Exp. Bradlo na Machnáči 121km.

Väčšina súťažiacich vyrazila 18.mája. Exp. Baťovan otestovala novú kótu Stráž. Odmenou im bolo spolu 18 spojení, 1347 bodov a DX zapisujú 210km na Tomáša Sruby.

Piate májové miesto získala Exp. Križiaci. Roman Modra priviezol z kóty Kukla s dvoma DXami spolu 34 platných spojení. Do tabuľky Križiaci pridávajú 3403 bodov a krásny DX 1437km k Tomasovi Birmingham. Križiakom tak patrí priebežná 5.priečka.

O čosi lepšie si v máji počínala Exp. Perún. Na kóte Polom získali spolu 56 spojení, 4118 bodov a DX 230km na Apacha Znojmo. Perún sa usadil na 6.mieste a jemne doťahuje piatych Križiakov.

Tretí najlepší májový denník zaslal Milan Senica. Ako tradične zo Žalostinej získal Milan 72 spojení a 5474 bodov. Tradičný DX sa mu podaril na Svahovú s Exp. Pohádka 352km. Milan si týmto výsledkom udržal priebežné druhé miesto, ale len veľmi veľmi tesne.

Druhý najlepší májový denník patrí Matesovi Brno. Z pomerne málo známeho kopca Somár priviezol spolu 57 spojení,  z ktorých boli až tri DXy. Do tabuľky pridáva spolu 6363 bodov. DX nakoniec zapisuje s Martinom Dortmund 772km! Matesovi patrí priebežná tretia priečka a začína nepríjemne dorážať na Milana na druhej priečke. Bacha na neho chlapi 🙂

Expedícii Mafia to dvojité HáBéčko stále šľape ako hodinky a opäť zaslala najlepší denník. Napriek tomu, že Števo bol už nútený v zmysle propozícií opustiť obľúbený hrebeň Kremnických vrchov aj tak v máji porazil všetku konkurenciu. Z kóty Trnovník zapisuje do tabuľky 97 spojení, 9667 bodov a DX na Exp. Radegast 455km. Mafia si týmto denníkom upevnila vedúcu pozíciu SPL a ešte svoj náskok aj trochu navýšila.

A to je už z májového vyhodnotenia úplne všetko. Tu je priebežná tabuľka. Dopočutia na pásme priatelia…

73 Števo Zvolen a Palo Bratislava

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*