SPL 2020 August

SPL pokračovala druhým dovolenkovým kolom, tentokrát väčšina účastníkov spojila SPL so štartom v Poľnom Dni.

 

Augustových denníkov prišlo celkom dosť a je tomu hlavne preto, že Slovenský Poľný Deň si nechal újsť skutočne málokto. Zatiaľčo v SKPD sa rátali iba spojenia po Slovensku, v SPL sa rátajú všetky a tak výsledky SPL vôbec nekopírujú výsledky SKPD.

13. miesto – obsadil Marian Michalková, ktorý zostáva stále verný svojej kóte Mozoľovci. Počas Poľného Dňa urobil 24 spojení, za ktoré pripisuje spolu 1378 bodov. Najďalej sa dovolal na Záhorákov na Vápennú 135km.

12. miesto – nezvyčajne nízko v poradí je tentokrát Milan Senica. Milan sa tohto roku SKPD nezúčastnil a vyrazil na Žalostinú o dva týždne neskôr. Do tabuľky pridáva za august 42 spojení, 2891 bodov a DX zaletel na najvyšší vrchol Moravy k Cantátovi Praha /p Praděd 145km.

11. miesto – obsadila Exp. Perún, ktorá vysielala zo známej kóty Polom v Malej Fatre. Roman Teplička s novou posilou odtiaľ priviezol domov 39 spojení, do tabuľky pripisuje 2903 bodov a DX  zaletel k Matesovi Brno /p Chochola 170km.

10. miesto – patrí Exp. Matej. Ani oni SKPD nešli a podobne ako Milan štartovali z Veľkej Lúky o 14 dní neskôr. Za august teda pridávajú 42 spojení, 3115 bodov a DX k Romanovi Žďár nad Sázavou /p Studnice 201km.

9. miesto – patrí Exp. Chobot. Jano Žiar si zopakoval svoj štart z miesta, kde súťažil v EBH – Červená Studňa v Štiavnických vrchoch. Jeho denník obsahuje 50 spojení, 3385 bodov a DX smeroval na Martina Olomouc /p Holý Kopec 141km.

8. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Zdá sa, že konečne objavili svoje obľúbené QTH. Vrch nad Hlbokým alias Valbruch im tentokrát priniesol 58 platných spojení, do tabuľky si pripisujú ďalších 3400 bodov. DX zaletel až do Tatier k Exp. Dunajec /p Štrbské Pleso 173km.

7. miesto – obsadila Exp. Trnaváci, Alan s Borisom štartovali zo známej kóty Šianec a napriek nie vysokej nadmorskej výške (297m) sa im celkom darilo. Však posúďte sami. 57 spojení, 3932 bodov a DX do Nízkych Tatier na Exp. Bravo /p Kráľova Hoľa 180km.

6.miesto – až tam to dotiahla Exp. Krtko. Zdá sa, že HB9CV ťahá a na Drieňovici sa im darilo. Počas Poľného dňa zapísali do denníka spolu 53 spojení, do tabuľky pridávajú 4390 bodov a DX zaletel až na ďaleký východ k Michalovi Svidník /p Čierna Hora 214km.

5.miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman Modra si odskočil z kúpeľov na kótu Bezovec, kde sa mi darilo výborne. Za necelých 5 hodín prevádzky stihol urobiť 68 spojení. Stačilo to na 4826 bodov a DX zaletel k Exp. HelouKošice na Úhornianske sedlo 202km.

4.miesto – Poľného Dňa sa zúčastnila aj známa česko – slovenská Exp. Pohádka. Mirka Stankovany s Honzom Sulejovice štartovali zo Smrekovice vo Veľkej Fatre. Denník poslali aj do SPL a tak sa liga rozrástla o ďalšieho účastníka. Denník Pohádky obsahuje 74 platných spojení, do tabuľky zapisujú úvodných 6226 bodov. Keďže sa 476km spojenie na Klínovec nepodarilo, hoci sa Honza oň snažil, DXom zostal Mates Brno /p Chochola 197km.

Rozdiely na prvých troch miestach boli naozaj minimálne. Silní borci vytiahli všetky svoje smerové antény na naozaj unikátne kóty, kde sa len tak bežne nechodí.

3.miesto – nakoniec patrí Exp. Baťovan. Marconi, Erixon a Miazga zdolali najvyšší vrchol pohoria a štartovali z kóty Vtáčnik 1346m. Odmenou im bolo 114 spojení, za ne do tabuľky pripisujú 10222 bodov. DX odrazom zaletel k Ericovi do Paríža 1208km a DX priamou vlnou bol tiež parádny Exp. Tetřev /p Klínovec 455km.

2.miesto – získal s veľmi tesným náskokom Jano Nové Zámky. Jano vysielal z kóty Veľká Lúka 1476m na Martinských Holiach a táto kóta mu nadelila 106 spojení. Mal však o pár kilometrov vyšší priemer než Baťovan a tak ich porazil. Do tabuľky teda pridáva 10396 bodov a DX zaletel tiež na Klínovec k Exp. Tetřev 443km.

1.miesto – tesný súboj o prvenstvo nakoniec vyhrala Exp. Mafia. Števo vyniesol svoje dvojča až tesne pod Krížnu vo Veľkej Fatre. Napriek tomu, že vysielal len do pol noci porazil aj Baťovancov aj JNZ. Števov denník má 126 spojení, do tabuľky pripisuje 11973 bodov. DX odrazom zaletel až do Holandska k Elzovi Norg 993km a priamou vlnou sa najďalej dokričal k Apachovi Znojmo /p Skalka 244km.

Viac denníkov do uzávierky augustového kola nedorazilo. Mafia sa výrazne dotiahla na Milana, všetci do 7.miesta si svoje priečky udržali. Na ôsme sa prepracoval Jano Nové Zámky, ostatní v tabuľke už len klesali. Krtkovci preskočili Chobota a Pohádka sa premiérovým denníkom dostala na 12.miesto. Priebežné poradie je ako vždy TU.

V septembri dávam do Vašej pozornosti dve CB akcie. 12-13.septembra sa bude konať CB stretnutie Donovaly a o týždeň na to 18.-19.septembra to bude ďalší ročník súťaže Podzimní Éter 33, ktorý poriada Mates Frýdek Místek. Na tento závod je potrebné sa prihlásiť, viac info nájdete TU.

To je za tento mesiac všetko. Dovidenia na Donovaloch a dopočutia na PE33.

73

Števo Zvolen SK-525

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*