SPL 2022 Júl

SPL pokračovala ako inak aj v júli. Prvý prázdninový mesiac však priniesol viac spojení odrazom než tie, čo my potrebujeme

 

SPL vstupuje do druhej polovice ročníka. Na spracovanie dorazilo 12 denníkov. Je to o niečo menej, ale ako som spomínal, začali prázdniny a tak sa dalo očakávať, že denníkov bude menej. V júli sa konala jediná súťaž a to Letní Polní Den CB klubu Česká Lípa a takmer všetci túto možnosť aj využili. Poďme teda na vyhodnotenie júla.

Pomaly ale iste sa nám prebúdza aj slniečko, ktoré ionizuje niektoré časti atmosféry a to spôsobuje, že naše vysielané signály sa odrážajú od “plechového neba” a dopadajú v Anglicku, Fínsku, Taliansku či Rusku. Tento trend bude pokračovať, preto je potrebné oprášiť trošku cudzie jazyky a využiť toho na diaľkové spojenia. Na druhej strane je to pre “naše” spojenia prízemnou vlnou dosť nepríjemné, pretože síce počujeme Thomasa Birmingham 5/9 ale nevieme sa dovolať ani na 20km ďaleko. Tieto podmienky však niektorí využili a tak si pozrime kam tých 435 spojení v júli všade zaletelo. Ako prvá mapka SR + ČR spojení.

qso_mapa_7a_2022

Oveľa zaujímavejšia je však mapka spojení mimo Česko-Slovenska. Tiež je zaujímavé, že všetky tieto spojenia vykonali iba dvaja súťažiaci Exp. Medvede a Exp. Mafia.

qso_mapa_7b_2022

Lietalo to po celej Európe krížom krážom. Najďalej sa dovolali Medvede, až do Fínska s protistanicou Yorma Saarikylä 1635km!

Tak a ideme na samotné vyhodnotenie od 12.miesta až po prvé.

12. miesto – obsadil Marian Michalková. Z obľúbenej kóty Mozoľovci za hodinku urobil 8 spojení a do tabuľky pridáva 443 bodov. Jeho ODX bola Milan Senica /p Veľká Javorina 110km.

11. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Frenky a Tony Bratislava spolu vyrazili na Dúbravskú Hlavicu a podarilo sa im 10 spojení. Celkovo získali 525 bodov a ODX bol celkom pekný Exp. Marco Polo /p Hlinická Kýčera 154km.

10. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany vyrazil vyskúšať Rozhľadňu na Tŕní a domov si odtiaľ priniesol 19 spojení, čo mu hodilo 947 bodov. ODX mal Exp. Omega /p Suchý Vrch 106km.

9. miesto – obsadil nováčik v SPL. Peter Kysuca Kysucké Nové Mesto vhupol do SPL ako starý harcovník a z Bumbálky poslal denník z 25 spojeniami. Získal za ne 1271 bodov a jeho najdlhším spojením bol Syky Boskovice /p Nová Roveň 119km. Na nováčika výborný a bezchybný denník. Výborne Peťo, len tak ďalej!

8. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi a Erixon Partizánske vyrazili na LPD na Trnovník, ale podmienky na diaľkové spojenia im tentokrát veľmi nepriali. Urobili 26 spojení a do tabuľky si pripisujú 1898 bodov. ODX smeroval na Jordána Nový Jičín /p Dlouhé Stráně 199km. Za lepších podmienok vie táto kóta dať oveľa viac.

7. miesto – obsadila Exp. Žitava. Aj Gabo Vráble vyrazil do Kremnických Vrchov, konkrétne na Skalku. Výsledok získal podobný ako Baťovanci. Za 28 spojení získal 2226 bodov a ODX zapisuje so Sykym Boskovice /p Nová Roveň 190km.

6. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Z obľúbenej kóty Chmeľová sa im podarilo 27 spojení a získali za ne spolu 2319 bodov. ODX smeroval na Exp. Tetřev /p Tok 315km.

5. miesto – obsadila Exp. Omega. Omegáči vyrazili do “sveta” na kótu Ostrý Vrch. Za 45 spojení získali 5391 bodov, ale na posun vyššie, než je celková tretia priečka to nestačilo. ODX smeroval na Exp. Radegast /p Čerchov 352km. Škoda chybného zápisu spojenia na Klínovec, bolo by to ešte ďalej.

4. miesto – obsadila Exp. Medvede. Štefan Púchov vyrazil na Kohútku a celkom sa mu zadarilo. 44 spojení z toho 5 odrazom a spolu to v súčte hodilo 5731 bodov. ODX odrazom bol Fín Yorma Saarikylä 1635km a ODX prízemnou vlnou bol Pepa-14 Hradec Králové /p Koruna 165km. Medvede si polepšili aj v celkovej tabuľke a stúpajú z deviatej na siedmu priečku.

3. miesto – obsadila Exp. Mafia. Mafiáni sa nemohli naplno zúčastniť LPD a preto vyrazili na portejbl o dva týždne skôr. Kóta Trnovník alebo skôr podmienky sa s nimi tentokrát veľmi pohrali. Nebolo síce možné urobiť klasické slovenské spojenie, ale s výkonom 4W sa na výzvy hlásili Nemci, Belgičania, Taliani…Celkovo teda 21 spojení (10 DXov) hodilo 7125 bodov. ODX odrazom Roman Krasnodar 1569km a ODX prízemnou vlnou Milan Nová Huť Petřvald 128km.

2. miesto – obsadila Exp. Matej. Z kóty Butorky sa im zadarilo naozaj výborne. Dôkazom je 77 spojení a 8119 bodov. ODX Exp. Rotunda /p Klínovec 406km. Matejovci preskočili Trnavákov, ktorí tento mesiac denník neposlali.

1. miesto – júlovým víťazom je Milan Senica. Milan robil počas LPD z Veľkej Javoriny kontrolnú stanicu a počas toho dokázal robiť aj spojenia do ligy. Celkovo urobil 95 spojení a 10591 bodov. ODX smeroval k Exp. Rotunda /p Klínovec 382km.

Tak a sme na konci. Viac denníkov za júl neprišlo. Priebežné výsledky sú na obvyklom mieste. Milan Senica mierne zvýšil svoj náskok pred Mafiou a Mafia pred Omegou. Matej preskočil Trnavákov a Medvede aj Križiakov aj Bažantov. Peter Kysuca KNM sa ako nováčik po prvom výjazde usadil na 28.mieste. Už túto sobotu je na programe Slovenský CB Poľný Deň, čo je ideálna možnosť získať pekných pár bodov aj do ligy. Dopočutia v éteri priatelia.

73
Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*