SPL 2022 Máj

SPL pokračovala aj v máji a nutno podotknúť, že na tento mesiac budeme všetci zrejme veľmi dlho spomínať. Príroda si pre nás pripravila skutočne zaujímavé podmienky

 

Do uzávierky dorazilo rekordných 20 denníkov. Úplne všetci si nenechali ujsť súťaž EBH a denník do SPL poslali z tohoto dátumu. Vysielali aj ostatní ako Exp. Dunaj či Exp. Hnilec, ale ich denníky sa mailovej schránke do 7.6. jednoducho neobjavili, čo je škoda, pretože družobný web Česká Lípa vydal čiastočné vyhodnotenie EBH a práve Exp. Hnilec sa podarilo najdlhšie spojenie v súťaži (505km) ! Ako hovorím, škoda…

Ďalej sa teda už budeme venovať iba tým, čo denníky poslali. Podmienky počas EBH boli skutočne zaujímavé. Od začiatku závodu o 18h bolo celé pásmo doslova obsiate zahraničnými stanicami. Miestami nebolo možné dovolať sa dole pod kopec, ale bez problémov sa dal urobiť známy Thomas z Birminghamu. Niektorí vypínali stanice…iní bojovali….a tí technicky vybavení smerovkami, nebodaj viacerými smerovkami, tak tí veselo robili spojenia aj cez všetok ten bordel. Smerové antény jednoducho potlačili signály z nežiadúcich smerov a ostali len tie čo sme všetci potrebovali SR a ČR. Do SPL však platia aj DXy a tieto spojenia sa tentokrát podarili až siedmym súťažiacim. Najďalej to zaletelo Exp. Stredné Považie, až 1462km ďaleko. Tu je mapka všetkých spojení priamou vlnou po SR a ČR.

qso_mapa_5a_2022

A tu je mapka spojení, ktoré sa podarili odrazmi. Kontaktované bolo Anglicko, Belgicko, Taliansko a Rumunsko. Celkom pekné…

qso_mapa_5b_2022

Nuž a dostávame sa k samotnému vyhodnoteniu súťažiacich. V spomínaných 20 denníkoch bolo tentokrát 1436 spojení, ktoré bolo potrebné jedno po druhom skontrolovať. Dali ste mi tentokrát naozaj zabrať. Bolo toho fakt veľa a preto prosím skontrolujte, či mi niečo neušlo, resp. či som vám spojenie neuznal neprávom. Kukneme posúdime, opravíme, tak aby sme boli všetci spokojní. Všetko ale v literách propozícií…

20. miesto – obsadil tak ako pred mesiacom LQd Košice. Jeho druhý denník obsahoval 3 spojenia v celkovej dĺžke 95km. Najďalej sa dovolal na Exp. Kameň /p Škapová 39km.

19. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Štartoval z neďalekých Záhrad a za pár hodín prevádzky trhli spolu 17 spojení. DO tabuľky im to hodilo 549 bodov. ODX mali Exp. Mafia /p Krížna 156km.

18. miesto – obsadil Marian Michalková. Marián v EBH štartoval klasicky z QTH Mozoľovci, ale začal dosť neskoro po 21h a do polnoci dal nakoniec spolu 15 spojení. To tabuľky tak pridáva 1128 bodov a ODX smeroval na Exp. Omega /p Veľká Homoľa 136km.

17. miesto – obsadila Exp. Svijany. Ondrej Nesluša štartoval z kóty Brezník pri Žiline a domov si priviezol 20 spojení. Stačilo mu to na zisk 2216 bodov, najmä vďaka dvom DX-om. Ten dlhší smeroval do Belgicka na stanicu Terry Waterloo 1043km.

16. miesto – obsadil Majo Bratislava. Majo sa najprv EBH nemohol zúčastniť, ale na poslednú chvíľu sa mu predsalen dalo vybehnúť, nuž a voľná zostala Vápenková Skala. Podarilo sa mu 32 spojení a získava do tabuľky 2727 bodov. ODX smeroval na Exp. Marco Polo /p Keprník 181km.

15. miesto – obsadil Alan Trnava. Z kóty Šianec sa mu celkom zadarilo. Urobil spolu 43 spojení a pripisuje si 3470 bodov. ODX bola Exp. Hnilec /p Bukovec 220km. Na tristometrový krtinec celkom pekný výsledok.

14. miesto – obsadil Krypto Bratislava. Krypto vysielal tiež zo Šianca, ale z iného miesta a výsledok má veľmi podobný ako Alan TT. 42 spojení a 3543 bodov. ODX mal ale o dosť lepší a to Exp. Tetřev /p Tok 321km.

13. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany štartoval z kóty Čerenka a tá sa mu odmenila 50 spojeniami. Do tabuľky pridáva 3931 bodov a ODX bol tiež Exp. Tetřev /p Tok 333km.

12. miesto – obsadila Exp. Medvede. Púchovčania len tak tak stihli prihlásenie do EBH, ešte že som na Krížnej dvíhal mobil, však Štefan Púchov. Z kóty Biely Kríž poslali denník s 51 spojeniami a 4677 bodmi. ODX smeroval do Talianska 992km odrazom a priamou vlnou tiež na Tetřeva 337km.

11. miesto – obsadila Exp. Matej. Marián a Terka zvolil komfortné vysielanie z Panorama Ranču a podarilo sa im 73 spojení. Do tabuľky pridávajú 5430 bodov a ODX tiež ako skoro všetci Tetřeva 338km.

10. miesto – obsadil Mates Brno. Mates štartoval z Veľkého Javorníka a za 62 spojení získal 6616 bodov. To všetko aj vďaka trom DX-om, z ktorých ten najdlhší smeroval do Anglicka k Londýnu 1302km. Najdlhšie spojenie priamou vlnou bol opäť Tetřev 287km.

9. miesto – obsadila Exp. Žitava. Žitavčania konečne vyrazili na poriadny kopec a i keď to nebolo nad 1000m tak Trnovník opäť nesklamal. Daroval im 70 spojení, 7118 bodov, ale najmä krásny ODX na Exp. Radegast /p Čerchov 455km. Škoda, že nevyšlo spojenie na Klínovec, o ktoré sa pokúšali…možno nabudúce Gabo.

8. miesto – obsadil Jano Nové Zámky. Jano vysielal v rovnakého lokátora ako Žitava. Zo Skalky sa po darilo celkom podobne. Urobil 73 spojení, získal 7875 bodov a mal aj rovnaký ODX Exp. Radegast /p Čerchov 455km.

7. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Baťovan tentokrát zastupoval iba Erixon. Vyšliapol si to na Vtáčnik a kóta nesklamala. Zisk 90 spojení a 8646 bodov na Skipperovku hovorí za všetko. ODX zaletel na Exp. Crusader /p Koráb 416km.

6. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Trnaváci opäť vyrazili do sveta a štartovali z kóty Stratenec. Čoskoro zverejníme aj ich celú story. Za 91 spojení získali 9312 bodov a ODX zaletel až do Ríma 943km.

5. miesto – obsadilo nové zoskupenie Exp. Stredné Považie. Toto zoskupenie tvorilo spolu až 9 operátorov a z chaty na Chmeľovej sa im viedlo výborne. Za 110 spojení získali úvodných 9398 bodov do tabuľky. ODX mali s Thomasom Birmingham 1462km.

4. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Na EBH sa stradične darí Križiakom na Skalnatej. Výnimkou nebol ani tento ročník. Do ligy poslali denník so 105 spojeniami, za ktoré získali 11522 bodov. ODX zaletel ku Exp. Rotunda /p Klínovec 379km.

3. miesto – obsadila Exp. Omega. Omegáči štartovali z Veľkej Homoli a za 136 spojení získali do tabuľky ďalších 15097 bodov. ODX zaletel rovnako k Fousáčovi Plzeň /p Klínovec 387km.

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan robil z Veľkej Javoriny kontrolnú a bonusovú stanicu. Popri tom všetkom zapisoval aj spojenia do ligy. Celkovo 154 spojení hodilo 15922 bodov. Najďalej priamou vlnou trhol Klínovec 382km a odrazom Thomasa Birmingham 1432km.

1. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo a Cyrovi sa podarilo štartovať z vrcholu Krížna. Dvojité HB9CV ustálo všetky návaly vetra, ktorý mal takmer celý pretek určite nad 100km/h a odmenou im bolo 168 spojení. Za ne získali 22793 bodov. Ako jediní vysielali ešte asi hodinu po skončení EBH a počas krátkeho otvorenia pásma urobili pár pekných spojení do južných Čiech. Škoda, že toto otvorenie neprišlo počas EBH, tak ako v roku 2020, pamätáš Marconi? ODX odrazom bol Darren Norwich 1311km a priamou vlnou Fousáč Plzeň /p Klínovec 468km.

Nuž a to je z májového vyhotovenia úplne všetko, výsledky sú na webe na klasickom mieste. V mesiaci jún je na programe súťaž Fair Play Závod a týždeň po ňom aj 4RO. Takže opäť dopočutia na pásme dámy a páni. Držte sa…

73
Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*