SPL 2023 September

Slovenská Portejblová Liga pokračovala septembrovým kolom…

 

V septembri je na programe každoročne česká súťaž Podzímní Éter 33, počas ktorej zvyknú obvykle bývať výborné podmienky šírenia a nebolo tomu inak ani teraz. Väčšina súťažiacich poslala do SPL denník práve z tejto súťaže. O výborných podmienkach teda hovoria najdlhšie spojenia. Tristovky ba aj štyristovky lietali po celom Česko-Slovensku. Na kontrolu nakoniec prišlo 9 denníkov. Poďme sa pozrieť, komu sa ako darilo.

9. miesto – obsadil Alan Trnava. Alan poslal denník z domáceho QTH z Trnavy, kde sa mu podarili 3 spojenia. Získal za ne do tabuľky 221 bodov. Najdlhšie spojenie mal Laca Partizánske /p Vtáčnik 85km.

8. miesto – obsadila Exp.Križiaci. Z Vihohradov pri Modre urobili 4 spojenia a do tabuľky si pripisujú 276 bodov. ODX mali Laca Partizánske /p Vtáčnik 102km.

7. miesto – obsadil Marian Michalková. QTH Mozoľovci mu tentokrát darovalo 6 spojení so ziskom 552 bodov. ODX smreoval na Moravu k Pepovi Zlín /p Čerňava 138km.

6. miesto – obsadila Exp. Matej. Z QTH Panorama Ranč poslali denník z 39 spojeniami, za ktoré získali 2780 bodov. ODX mali Exp. Tetřev /p Tok 337km.

5. miesto – obsadil staronový účastník SPL Exp. Marco Polo. Kaso Žilina si vybehol na Veľký Rozsutec v Malej Fatre a za hodinku aj dačo sa mu podarilo urobiť 28 spojení. Do tabuľky si teda pripisuje úvodných 3357 bodov a ODX mal Exp. Rotunda /p Čerchov 459km.

4. miesto – obsadila Exp. Svijany. Piňo Kraľovany a Peter Kysuca štartovali zo Skalky a podarilo sa im rovnako 28 spojení ako Kasovi, ale vďaka dlhším spojeniam získali 3407 bodov. ODX mali Exp. Tetřev /p Tok 384km.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Zdeno a Palo Ilava obsadili QTH Nad Oborou a urobili odtiaľ 60 spojení. Získali za ne 4040 bodov a ODX mali Exp. Tetřev /p Tok 312km.

2. miesto – o prvé miesto bol tentokrát veľmi tuhý boj a len veľmi tesne končí druhý Milan Senica. Milan štartoval z Veľkej Javoriny a ani 105 spojení mu na víťazstvo v septembri nestačilo. Urobil síce najviac spojení, ale 9534 bodov nebolo najviac, našiel sa ešte niekto lepší. ODX mal Exp. Rotunda /p Čerchov 363km.

1. miesto – septembrové prvenstvo patrí Lacovi Partizánske. Laco opäť štartoval z kóty Vtáčnik a keďže vydržal až do rána patrí mu zaslúžene prvé miesto. Za 92 spojení získal 9789 bodov a ODX mal Exp. Radegast /p Křížový Vrch 409km. Laco sa štverá štverá a už sa vyštveral na priebežné tretie miesto.To je už zo septembrového vyhodnotenia všetko. Veľké posuny v tabuľke nenastali. Laco PE sa z piateho miesta dostal na tretie a Marian Michalková preskočil Alana TT a je trinásty. Exp. Marco Polo sa úvodným denníkom usadila na 15.mieste. V mesiaci október nás čaká súťaž CB Maraton 48h, ktorú organizuje náš člen Mates Brno. Možno sa počas nej stretneme v éteri, dopočutia priatelia. Výsledky sú na obvyklom mieste.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*