Stretnutie Donovaly 2020

Bol som požiadaný, či by som sa podujal napísať nejaký krátky článok o stretnutí praštených anténami, ktoré sa konalo na Donovaloch v dňoch 11.-13.9.2020. Tak nech sa páči, tu je…

 

BOLO FASA

Hahaha, docela ma to pobavilo…

Ale teraz trochu viac o stretnutí, no čo Vám poviem priatelia. Začnem trochu okľukou, Ja (Ľuboš) a Janka Miloslavov sme práve v prvý deň konania sa stretnutia ukončovali svoju týždennú dovolenku po Slovensku a tak nám prišlo vhod, že na ceste domov sme sa mohli zúčastniť ešte aj stretnutia cébéčkarov a rádioamatérov, ktoré sa konalo ako každý rok na Donovaloch v chate Pod Magurou. Bolo to naše prvé stretnutie na Donovaloch, tak sme sa aj celkom tešili, že takto ukončíme naše putovanie Slovenskom.

Piatok 11.09.2020

Príchod na Donovaly sme mali a to si presne pamätám o 11:55 miestneho času. Ako tak pozeráme, všetko nasvedčovalo tomu, že sme asi dorazili ako prví, nakoľko nikde nikoho. Janka teda odbehla na recepciu sa popýtať, že či máme zarezervovanú izbu, nakoľko ja som síce izbu zarezervoval cez email, ale akosi som to zabudol odoslať. No, dorazili sme teda prví na stretnutie, ale bol čas obeda a nás chytil dosť hlad a smäd a tak sme sa informovali, že kde sa môžeme najesť. Milá tetuška na recepcii nám povedala, že najesť sa môžeme niekde na kopci alebo vydržať do soboty do 11:00, kedy otvoria vlastnú reštauráciu. No poviem Vám, dosť ma to pobavilo a tak sme sa teda s Jankou zvrtli na opätku a rozhodli sme sa, že sa vrátime späť do Liptovského Jána.

Cestou na Donovaly sme popri ceste videli dobrú kolibu, KOLIBU JÁNOŠÍK. Varia tam skvele a keďže ja som sa napchával skoro celý týždeň iba kapustovou polievkou s klobáskou, DRŽKOVÁ čo tam varia došla celkom vhod. Času sme mali dosť, tak po obede sme sa ešte vybrali do miestneho obchodu kúpiť si nejaké to pitivo na večer, nevedeli sme či tam bude alebo nebude čo piť.

No poberáme sa teda nazad na Donovaly, hádam tam už dakto bude z organizátorov stretnutia a čuduj sa svetu už boli. Bystričanom z Barbakanu sa trocha zvrtol program a preto sa omeškali. Nám to vôbec nevadilo, hlavne že dorazili a neboli sme tam sami. Veď si to len predstavte, byť s Jankou týždeň na dovolenke, vidieť niekoho nového potešilo :):):)

Chalani sa začali vybaľovať a priniesli aj ingrediencie na guláš. Nikdy sa neoplatí byť niekde prvý, prečo?, no čo myslite, že kto čistil tonu cibule, paradajok a paprík? No všetci čo sme tam boli. Podaktorí si aj fajne poplakali, neviem čo im došlo tak ľúto 🙂 🙂 Ešte že to mäso doma nachystali… Ako sa všetko nachystalo, zakúrilo sa pod kotlom a začalo sa pomaličky variť, sedeli sme, kecali a popíjali, trocha poohovárali ale neviem koho (to sem predsa nemôžem napísať).

1

Ako sa tak zvečerievalo, ozval sa telefónom Strašidlo Košice, že vyráža a či máme všetko alebo nám má po ceste ešte niečo dokúpiť. Samozrejme, že bolo treba a tak už keď bol v obchode sa radšej ozval znova, nakoľko ani ja by som si nezapamätal tu spŕšku názvov alka-nealka. Strašidlo ďakujem za fľašu za 15€, tak som ju šanoval, že ešte aj domov mi zostalo :):):) Guláš sa varil, hostia sa večer pomaly schádzali a začala gradovať zábava, nehovoriac keď sa objavila známa to tvár Gabo Židák (Žifčák), tak ho totiž to nazvala Janka, aj s Janom Klatová.

2

3

4

Myslím si, že na piatok by už aj stačilo, veď si to viete určite predstaviť aj sami ako to vyzeralo, jeden teplý bonz ale dám, vraj Židák (Žifčák) to vydržal až do 03:00 rána. Fuuuuu no ja by som to nedal :):):) Tak a skúsme sa už preniesť na ďalší deň a to…

Sobota 12.09.2020

Je ráno 7:00, tí, čo prespali sa začínajú prebúdzať, tí čo nespali žúrkujú a pokračujú ďalej. Okolo 8:00 sa začínajú schádzať ľudia hádam z celého Slovenska, ale navštívil náš aj jeden pánko, ktorý je Nemec, žijúci v Rakúsku a majúci za ženu Slovenku, no schválne, kto by to tak mohol byť? Jasné že je to SKIPPER KITTSSE. Prišiel aj s rodinkou, manželkou Evkou a synom Kristianom, teda dúfam, že sa tak volá. Ak nie Skipper ospravedlňujem sa.

5

Terasa na chate sa teda začala pomaly ale isto riadne zapĺňať hneď z rána, burzovníci si porozkladali svoje veci, ktoré určite deň pred tým vyhrabali z pivníc, silno dúfajúc, že sa im ich určite podarí predať. Aj predali, ja som si tiež nakúpil :):):)

6

Ako sa tak začali schádzať, bolo treba obhospodáriť aj registráciu účastníkov zájazdu a to si zobrala na starosti Janka, samozrejme, že ju museli najprv pekne poprosiť.

7

Ja len dúfam, že všetko sedelo ako malo a že neurobila hanbu paštekárom. Ako tak voľná zábava trvala, tak nastal čas na vyhodnotenie súťaží a odovzdanie cien výhercom. Bolo ich veru dosť, či už pohárov alebo diplomov, jeden sa ušiel aj mne s Jankou.

8

Po odovzdaní cien prišla na rad tombola, cien bolo viac ako dosť a ušlo sa hádam každému, teda skoro každému, dobre nebudem to naťahovať, skoro všetky som uchmatol ja. Poviem Vám, že izolačiek mám toľko, že si môžem obchod otvoriť. Už je mi jasné prečo som toľko vyhrával…

9

 Ako že sa to vraví? kto nemá štastie v láske…… tak ja mám v tombole :):):)

10

No čo by som Vám ešte napísal, asi už len toľko, že po vyhodnotení a odovzdaní cien prebiehala už len voľná zábava, kto chcel mohol si dať fajnový gulášik, ktorý sa mimochodom zjedol do poslednej misky. Klobúk dole tým čo ho varili (chlapci …..varili…..nie čistili).

Poobede sa zájazd začal pomaly rozpadať a osadenstvo sa poberalo každý svojou cestou. Zraz cébéčkarov a rádioamatérov DONOVALY 2020 sa ukončil. Podaktorí ešte chvíľu posedeli, ako napríklad JA a JANKA Miloslavov, PASCAL BA, PALO BA a TARZAN BB, nám sa akosi ešte nechcelo. Pôvodne sme mysleli, že ešte zostaneme až do nedele, ale rada starších rozhodla (Janka ty nie), že to teda zabalíme a poberieme sa aj my smer domov.

Ešte zopár foto na záver

11

tu Cyro Zvolen s Jankou Miloslavov

12

tu Janka Miloslavov s Gabo Tatranské Matliare

13

14

zprava Jano Žiar nad Hronom a FormatX Veľký Krtíš

Takto nejak prebiehalo stretnutie cébéčkarov, rádioamatérov a priaznivcov rádiových vĺn DONOVALY 2020.

Záver:

BOLO FASA, ako som už uviedol na začiatku tohto opäť románu a to mal byť krátky článoček. Na záver dodám a to za všetkých… Ďakujeme organizátorom Rádioklubu BARBAKAN OM3KXT, prevádzkovateľom Chaty pod Magurou za poskytnutie priestorov, predajcom rádiotechniky, varičom gulášu, ufrflaným frajerkám, bavičom (Gabo Žifčák-teraz je to správne napísané) a všetkým zúčastneným.

PS: Ospravedlňujem sa vopred

Za nekvalitu mojich foto, všetkým ktorých som sa nejakým spôsobom dotkol v tomto článku (nie je to úmysel) a samozrejme aj tým na ktorých som zabudol.

Dovidenia o rok Priatelia…

Ľuboš Miloslavov SK-818

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*