Majstrovstvá Slovenska v práci na CB 2021 – Vyhodnotenie

Trošku v pozadí všetkých CB súťaží si žila svojím životom súťaž Majstrovstvá Slovenska v práci na CB. Túto súťaž sme vymysleli s Marconim už dávnejšie, ale finálne propozície sme vystavili až v roku 2020 tak, aby mohol byť naostro spustený ročník 2021. Tak sa aj stalo a tak dovoľte, aby som Vás týmto pilotným nultým ročníkom tak trochu previedol.

1 – Prvým závodom mal byť Zimný CB Závod, ten sa ale nakoniec konal až v apríli do názvom Jarný CB Závod. Tu sa najviac darilo Exp. Omega, druhá skončila Exp. Matej a tretí Milan Senica tesne nasledovaný Exp. Marco Polo. Takéto teda bolo aj priebežné poradie.

2 – Druhým závodom bol Éter bez Hraníc. Ten jednoznačne vyhrala Exp. Marco Polo, druhá skončila so značnou stratou Exp. Mafia a tesne tretia bola Exp. Križiaci. Priebežné poradie bolo nasledovné: 1. Marco Polo (164b), 2. Mafia (124b) a 3. Milan Senica (110b).

3 – Tretím závodom bol Fair Play Závod. V tomto závode sa opäť najlepšie darilo Exp. Omega, druhá skončila Exp. Mafia a tretí Milan Senica. Priebežné poradie bolo nasledovné: 1. Omega (200b), 2. Mafia (180b) a 3. Milan Senica (177b).

4 – Štvrtým závodom bol Letní Polní Den Českej Lípy. Tu sa zadarilo Exp. Mafia, druhá skončila Exp. Baťovan a tretí skončil Milan Senica. Priebežné poradie bolo nasledovné: 1. Mafia (280b), 2. Milan Senica (226b) a 3. Omega (200b).

5 – Piaty hodnotený závod bol Slovenský Poľný Deň. Ten skončil tohto roku veľmi veľmi tesne. Napokon ho vyhral Milan Senica, druhá skončila tesne Mafia a tretí rovnako tesne Bažanti. Priebežné poradie bolo nasledovné: 1. Mafia (377b), 2. Milan Senica (326b) a 3. Marco Polo (253b).

6 – Šiesty závod započítavaný do MSR bol Podzimní Éter33. Ten vyhral s náskokom Milan Senica, druhá skončila Exp. Marco Polo a tretia skončila Exp. Svijany. Priebežné poradie bolo nasledovné: 1. Milan Senica (426b), 2. Mafia (401b) a 3. Marco Polo (317b).

7 – Posledný závod bol Matesov CB Maraton 48h. Ten vyšiel opäť najlepšie Milanovi Senica, druhá skončila Exp. Výstrkov a tretia Exp. Mafia.

Zhrnutie: Začiatok vyšiel Omege, ktorá po troch závodoch viedla. Potom sa ale akosi vyparila a žezlo prebrala Mafia, ktorá sa pravidelne zúčastňovala všetkých pretekov. Zdrvujúci záver však predviedol Milan Senica, ktorému vyšli posledné dva preteky natoľko, že Mafiánov predbehol. Milanovi týmto ako vyhlasovatelia gratulujeme – stáva sa nultým víťazom MSR v práci na CB.

MSR2021_7

Súťaž mala za úlohu podporiť všetky ostatné súťaže, aby sa nich zúčastňovali čo najviac aktérov. Keďže túto úlohu MSR splnili, rozhodli sme sa v ich poriadaní pokračovať aj ďalej. Cena víťazovi bude predaná na stretnutí Remata 2022.

73 Števo Zvolen SK-525 a Marconi Partizánske SK-424

Loading