CBPD #1: Trnaváci na Slepom vrchu

Na preteky sme sa tešili už od EBH a naplánovali sme osvedčenú kótu Slepý vrch JN88QK nad obcou Dolné Orešany.

Rišo TT

Rišo TT

Boris TT

Boris TT

V sobotu sme vyšliapali na kopec dobre pripravení (nová anténa, nový stožiar) a chceli sme zabojovať – ako sa hovorí – o umiestnenie na bedni.

Výhľad zo Slepého vrchu

Výhľad zo Slepého vrchu

Pri montáži novej antény a stožiara

Pri montáži novej antény a stožiara

Zapojené, ide sa vysielať

Zapojené, ide sa vysielať

Predpoveď hlásili priaznivú, tak sme sa rozložili a začali vysielať. Asi po hodine začali ísť od Bratislavy ťažké sivé mraky a už sme tušili, že je zle. Ale snáď nás to obíde, mysleli sme si. Začalo popŕchať a v diaľke bolo počuť hrmenie. Potom sme radšej odpojili anténu a čakali, nech to prejde. Našťastie nás búrka obišla.

Slepý vrch, JN88QK

Slepý vrch, JN88QK

Zapojili sme kábel a vysielame ďalej, ked za 20 minút druhá búrka od Malaciek. Tak znova sme odpojili a čakáme. Pohľadom na sever sme videli ako sa k nám ženie ďalšia búrka od Veľkej Javoriny, tak sme si povedali, že radšej ideme preč, ako to schytať. Zbalili sme a zliezli dolu k autu. Za 30 minút sme vchádzali do Trnavy a nastal poriadny čurbes.  Boli sme radi, že sme doma!

informačná tabuľa

informačná tabuľa

Ako povedal klasik (TmR) – príroda nám nakopala prdel! Takže denník nič moc – ale potešilo spojenie na exp.Tatran – 203 km. Keby nás nezradilo počasie – bolo by to zaujímavé!

Pracovali sme v zostave Boris TT a Ríšo TT. 73

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na CBPD #1: Trnaváci na Slepom vrchu

  1. Alan TT povedal:

    Bol som vonku so psom, ked to začalo udierať presne nad Malými Karpatmi. Z Trnavy to vyzeralo, že to udiera presne niekde okolo Slepého vrchu. Tak som si vravel, že dúfam že ste stihli zísť dole. Schytal to aj nejaký barák vedľa ako bývam. Šupa, že sme sa skoro posr… 🙂
    Dobre, že ste to zbalili. Klasik to vystihol.
    73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*