CBPD #2 – CB poľný deň na Šianci – Alan Trnava

Na tohoročný CB poľný deň som vyrazil kvôli rodinným povinnostiam len na dve hodinky rozdať nejaké body a hlavne splniť plán v podobe hesla „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“

Zvolil som našu „domácu“ kótu – Šianec. Tentokrát bol ale plán ísť až hore na samotný vrchol Šianca, kde sa nachádzajú vojenské radary. Rušenie na CB tam od radarov nie je a prístup je po poľnej vyjazdenej ceste. Problém by bol teda len ak by pršalo. Počasie ale celkom vyšlo a aj keď v piatok pršalo a cesta hore bola bahnitá vyjsť sa autom dalo. V sobotu bolo pod mrakom, ale nepršalo.

2018-08-alan-tt-1

Vzhľadom na časové možnosti som za anténu zvolil len magnetku. Deň predtým som ju musel spojazdniť a doladiť, lebo pred časom som jej skrátil žiarič, keď som mal v pláne použiť ho na anténu na pásmo 2m. Pomohla klasická „čokoládka“ a nadpojenie chýbajúceho kusa. SWR parádne do 1,3 v celom pásme. Takisto som vzal len rúčku – ako inak – ALAN 95 plus. Skrátka chcel som čo najlepšie využiť tie dve hodinky, čo som na vysielanie mal a nezdržovať sa montážou stožiaru alebo CB stanice. Bol som na mieste presne o 17 tej.

2018-08-alan-tt-2
2018-08-alan-tt-3

Celkovo som spravil za 1h a 45min vysielacieho času 17 spojení. Najdlhšie 151km s exp. Tatran na Čertovicu. Pásmo bolo do 19:00, keď som odchádzal, ešte zarušené. Myslím, že keby som ostal dlhšie a počkal kým sa „vyčistí“, boli by spojenia aj ďalej. Na to, že to bola magnetka, som dostal aj rozdal celkom slušné reporty.

2018-08-alan-tt-4

73 a dopočutia Alan Trnava.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*