CBPD 2017 #2 – CB premiéra počas poľného dňa

Cébečko má stále svoje čaro a aj medzi mladými sa nájdu noví nadšenci, ktorí prepadnú tomuto koníčku. Expedíciu Trnaváci doplnil nový člen.

Boris Trnava píše:
…bol som vysielať s chlapcom, čo má 13 rokov. Náhodne mi zbadal vysielačku na jednom stretnutí a prejavil veľkú túžbu isť si zavysielať a zažiť tú atmosféru na kopci. Keďže nikto z ľudí, čo chodia vysielať s expedíciou Trnaváci, neprejavil záujem ísť, tak som oslovil Mateja, že je možnosť si to vyskúšať. Rodičia mi ho zverili do 23 00.h, takže spojení sme veľa neurobili, ale v tomto prípade išlo o iné.

Matej Trnava:
Čaute všetci,
12.augusta som od Borisa Trnava dostal ponuku ísť na CB poľný deň. Rozhodli sme sa, že pôjdeme vysielať na kótu Rozhľadňa Šianec, ktorá sa nachádza nad mestom Hlohovec. O ôsmej večer sme začali vysielať. mojou prvou úlohou počúvať ostatných, ako medzi sebou komunikujú. Zo začiatku sa mi páčilo, ako sme nadväzovali spojenia, ale keď mi Boris povedal: ,,Poď, teraz ideš ty!”, tak ma chytila panika a nemal som odvahu niečo do tej vysielačky povedať. Potom som zaťal zuby a išiel som na to. Moje prvé spojenie, ak si dobre pamätám, bolo s expedíciou TopTech. Mal som menšie problémy, ako aké bolo rádio, signál…

Nakoniec sa nám podarilo spraviť 10 spojení. Pre mňa ako začiatočníka to bolo dosť. Okolo 22:00 sme vypli CB a išli sme skúšať PMR pásmo. Spojili sme sa cez opakovač Nové Mesto nad Váhom. Po rozhovore sme ukončili aj PMR a išli sme za Mirom Hlohovec, ktorý vysielal na tej istej kóte ako aj my. Chvíľu sme sa s ním porozprávali a išlo sa domov.

Matej Trnava

Z tohto vysielania som mal dobrý pocit a ak sa mi ešte naskytne príležitosť, tak pôjdem rád aj nabudúce. Chcem poďakovať Borisovi Trnava – exp. Trnaváci, Mirovi Hlohovec a ostatným za pekne  spríjemnený večer.

Matej Trnava        

 

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na CBPD 2017 #2 – CB premiéra počas poľného dňa

  1. Alan TT povedal:

    Páni dávam palec hore.
    Matej to si mal vidieť mňa, keď som začínal a s prstami na PTT tlačítku mikrofóna som presedel pri vysielačke aj hodinku ale ozvať som sa nejak nedokázal :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*