Košické stretnutie v Hornom Bankove

Dňa 16.08.2022 prebehlo na kóte Horný Bankov v Košiciach stretnutie priaznivcov voľných aj koncesovaných pásiem.

Bolo príjemné slnečné utorkové ráno, ani náznak možného obratu počasia. S mojím šikovným pomocníkom a spoluorganizátorom Palim sme sa dohodli, že po mňa príde o 9:30, prišiel, vypila sa káva, naložila technika a hajde na kótu Horný Bankov. Prišli sme na miesto, drevený altánok bol aj tento krát na svojom mieste, avšak už bez sedenia, hybaj teda naspäť domov po sedenie. S nádejou, že sme už nič nezabudli, rozložili sme pomaly techniku a postavili antény (Skipperovku na CB a Diamond X30 na 2m/70cm pre koncesovaných rádioamatérov). Teplota 29 stupňov, silné slnko a opäť ani náznak zlého počasia. O 20 minút sa zamračilo a prišla prvá búrka, avšak len s malým hrmobitím a kropením, to sme prečkali v pohode, navyše to bolo príjemné osvieženie.

Neskôr prišiel prvý účastník, Level Terasa, o chvíľu na to Peter Terasa s Janom Furča a na aute sa dovalil Ajax KVP, neskôr ďalší účastníci z rádioamatérskej obce (Rado OM8BU, Braňo OM8WW a Stano OM8ST). Všetko bolo pripravené na úspešné začatie tohto milého stretnutia, bola možnosť zavysielať si na pásmach, chlapci si doniesli aj svoje vysielačky, porozprávali sme sa a Stano OM8ST nám ukázal svoju výbavu na portable, ktorá všetkých zaujala a inšpirovala.

Stano mi ešte stihol premerať moju CB anténu, v tom sa spustila druhá, omnoho silnejšia búrka, blesk udrel asi 150m od nás, takže antény šli dole, zobrali sme najdôležitejšie veci, ktoré by neprežili dážď a šup schovať sa do auta. Chceli sme počkať, kým bude pršať slabšie, aby sme zbalili zvyšok a šli domov. Búrka ale prestala, radar ukazoval, že už pršať nebude, tak sme sa rozhodli risknúť to a postaviť všetko vybavenie späť. Aspoň sme si natrénovali rýchlu demontáž vybavenia v prípade búrky. O chvíľu sa k nám pripojil Uši Košice, ktorý priniesol kratšiu drôtovku na CB, dali sme ju teda na kratší Paliho 6m Spiderbeam a otestovali sme ju, urobili sme pár spojení, potešil nás 1 DX do Talianska, pomaly sa priblížil večer.

Začalo byť trochu chladno, ale neodradilo nás to. Zjedli sme malú večeru, zbadali asi tak 30m od nás diviaka na prechádzke, zamávali mu, urobili posledné spojenie a začali sa baliť. Na to, že to bol 1.ročník a bolo spolu 10 účastníkov, sme celkom spokojní, veríme že budúci rok nás bude viac, tešíme sa na ďalšie stretnutie, zúčastneným ďakujeme za ich milú spoločnosť.

Špeciálne poďakovanie patrí Jozefovi Gürtlerovi a jeho firme vysielacky.com za podarovanie ručných a stolných staníc na podporu rozvoja tohto krásneho hobby medzi tými, ktorí na to nemajú financie, hlavne mladými.

73 posielajú
Matúš – KVP a Pavol LQD

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*