Medzinárodná Expedícia Čmelok

A je tu zrejme posledný report z vydarenej marcovej portejblovej soboty. Príspevok zaslal Skipper Kittsee člen medzinárodnej expedície Čmelok…Čítajte ďalej a uvidíte, že sa pobavíte, ako ja…

 

Text prinášame bez textových úprav

Portejbl v sobotu 23.03. bolo už dlho plánované, v podstate už mesiac predtým, keď sme boli 23.02. pri -8*C na Čmelok. Povodní plán vyzeral tak, že idem sám peši na Hundsheimer Berg JN88LD len s ľahkou výbavou. Ale keď som vidiel koľko Expededicii sa pomaly hlásili na 23.03., nielen zo Slovenska ale aj z CR, som si povedal, že by to bolo fajn ich podporovať. A aby platia spojenia treba ist na kopec niekam na Slovensku. Spýtal som Alexander Suchohrad (Exp. Záhoráci) či nemá znova chuť ist som mnou na Čmelok. Aj kamarát z rakúska, Niva Hohenau, sa pýtal o nejakú spoločenskú akciu. Tak sme sa krátko predtým dohodli na ten Čmelok. Toľko plán. Od Piatku až na Sobotu ráno som mohol vysielať iba CW, nemal som vôbec žiaden hlas. V sobotu ráno som meral ešte skoro 38 Wattov v hlave. Trochu moc. Do obeda som nemohol povedať či pôjdem alebo nie. Nakoniec som išiel. Stretli sme sa o 15:00 hodín s Niva Hohenau na Pezinskú Babu, Niva niesol jedlo, ja všetko na vysielaní. Tým že na Čmelok nemáš nič okrem veľa priestoru, sme si museli zobrať aj niečo na sedenie. Možno Mates Brno sa o taký luxus smeje, ale hore je len hrubý štrk a betón a vek mame nad 40!

Erhard – Niva Hohenau spolu s Amy nosili výbornú hustú polievku čo nás ešte neskôr zohreje.

Konečne hore a všetko pripravené, 16:00 hod. štart!

Skipper dá break.

Amy, náš strážni pes 🙂

Aj Alexander Suchohrad konečne prišiel.

Aj v Rakúsku bolo taká akcia – “Spring Break”. Bez whatsapp sa tam ale ťažko dohoduje.

Anténa Lambda 1/2 od www.lambdahalbe.de na 12 m GFK udicu.

Skipper po hustej polievke 🙂

Svetlo bolo dosť.

Na porovnanie: portejbl 23.02.2019

QRT o polnoc, aj keby som ja ešte ostal aj do ráno!

Tak to vyzeralo naše 8 hodínove vysielanie z batohu na Čmelok JN88OI. Hneď na začiatku sme žiaľ len počuli Exp. Pohadku. Breakovat sa nám nepodarilo. Okolo 16:30 prišla pozvánka prísť o 17:00 na FM 31. Nakoniec sme boli, ale trochu neskôr. Bolo super počuť koľko dobrých kamarátov sa vybrali ist na portejbl a kto sa všetko hlásil. Komunikácia prebiehala v 5-6 jazykoch vo všetkých štyroch susedných krajinách. Alexander dostal poriadni Píle Up z Maďarska. Najdlhšie spojenie sme mali s Čerchovom JN69JJ – 343 km. Ostatné spoje boli trvalo okolo 150 – 260 km, napr. ku Vlado Tri Dvori 256 km. Dokonca aj v Linzi, 216 km, nas dost dobre poculi. QRT o pol noc, este ale 1 1/2 hodin domov. Stará Vrana Túra, dúfam to tu čítaš, je mi velmy, velmy ľúto, že som vtedy na Kanál 10 nemohol brat tvoj break! Vtedy práve chodil QSO medzi nami Linz a Viedeň. Tiež sme sa len tam breakoval, nemohol som im obsadiť kanal. A tak rýchlo mi ani nenapadol nejaký voľný kanal. Dúfam že má ospravedlníš a budeš sa aj hlásiť nabudúce, čo má vždy poteší!

73 a čím skôr nabudúce!
Medzinárodná Exp. Čmelok
Skipper Kittsee (D), Alexander Suchohrad (SK), Niva Hohenau (A)

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na Medzinárodná Expedícia Čmelok

 1. Hurikán BB povedal:

  Skipper, obdivuhodne zvládaš aj tú našu dosť ťažkú písanú slovenčinu. Palec hore.

 2. Vlado Voroš povedal:

  Chalani, dúfam, že Vám tak môžem hovoriť, máte elán a entuziazmus, výborná akcia držím palce a dúfam, že sa s vami v budúcnosti spojím na ďalšej expedícii. V budúcnosti bude určite veľa možností urobiť spojenie- teším sa. Demon Dubnica nad Váhom SK588

 3. Mates Brno povedal:

  Pekne si to napísal, Skipper. Poznávaš? http://www.cbpmr.cz/data/nomenia-56.jpg Bol som tam krátko 23.1. http://www.cbpmr.cz/deniky/8516.htm Na Malých Karpatoch je pekné, že z oboch strán ich obklopuje nížina a nemusíš byť až tak vysoko, aby si sa niekam rozumne dovolal. Ale Vám to dokonca lietalo až do Českého lesa. Ďakujem za spojenie na Kobylinec.

 4. Venca Chotěšov CL39 povedal:

  exp.Radegast (Čerchov) děkuje za UFB QSO exp.Čmelok. Pro nás to byl trochu nezvyklý způsob provozu. Chvilku nám trvalo než jsme si ujasnili zda se jedná o expedici, nebo jen o jednoho operátora. Během chviličky nám bylo jasno a ještě jednou moc děkujeme za spojeníčko a těšíme se zase brzo NSL.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*