Mimoriadny portejbl – 100. výročie ČSR

Oblastný CB rádioklub Stredné Považie prichádza po pár týždňoch s ďalšou špeciálnou akciou. Tentokrát je to mimoriadny portejbl pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky.

Oblastný CB rádioklub Stredné považie organizuje mimoriadne vysielanie  pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR v roku 1918  z kóty JN88UU Veľká Javorina. Portejbl  bude  multifrekvenčný, čiže radi privítame   na kóte  operátorov CB, PMR aj HAM pásma.  Prístup motorovým vozidlom je obmedzený po Holubyho chatu, odtiaľ  techniku na kótu vyvezie naše vozidlo vrátane osobných vecí a proviantu.

Portejbl  začne  v sobotu  27.10.2018 o 10.00 hodine, ukončenie o 22.00 hodine. V prípade, že bude záujem o vysielanie aj po 22.00 h, vysielatelia majú právo rozhodnúť operatívne o predĺžení času podľa vlastnej úvahy.

Mimoriadnym portejblom chceme vyjadriť úctu k výročiu vzniku Československej republiky, takmer 80-ročná spoločná cesta našich národov v nás zanechala spoločné spomienky ale aj prepojenia osudov nás aj našich starých rodičov.

Z uskutočnených dokonaných spojení sa na každom pásme bude zaznamenávať zápis spojní  a následne bude každému, kto o to požiada na ocbr@centrum.sk, zaslaný pamätný list na email vo formáte PDF o jeho spojení na mimoriadny portejbl. Pamätný list bude zverejnený v dostatočnom predstihu k nahliadnutiu.

Veríme, že na kóte bude dostatok vysielateľov a tiež dostatok záujemcov, ktorí budú chcieť urobiť spojenie v tento pamätný deň. V prípade, že máte záujem zúčastniť sa portejblu  a vysielať spolu s nami z kóty, zašlite svoje údaje (meno, volačka, pásmo, v ktorom  budete vysielať) na náš e-mail ocbr@centrum.sk. Uzávierka prihlášok bude 24.10. 2018. Tešíme sa na veľa spojení s Vami a na pekný deň, ktorí nám spoločne pripomenie významné výročie našich spoločných dejín.

©
Démon Dubnica 
SK-588

 

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na Mimoriadny portejbl – 100. výročie ČSR

 1. Vladimír povedal:

  Dámy a páni, po mimoriadnom portejbli na V.Javorine pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR nám ostalo veľa volačiek vo všetkých pásmach, ktorý si nepožiadali o pamätný list zo spojenia. Je možné tak urobiť aj teraz na ocbr@centrum.sk.
  Demonn

 2. Skipper povedal:

  Ahoj,
  dovolil som si robit reklamu na tu to akciu aj v Rakusku a Nemecku:

  https://www.funkbasis.de/viewtopic.php?f=11&t=46575

  https://www.cb-funk.at/forum/index.php/topic,778.msg8785.html#new

  Budem vtedy na Orave, tesim sa na spojenie!
  73 Andreas

 3. DEMONN povedal:

  Pri tejto príležitosti by sme chceli z Veľkej Javoriny spustiť na dobu akcie CB opakovač ako symbolický most ktorý prepojí z Javoriny obe naše krajiny. Podrobnosti zverejníme pred akciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*