Nový CB závod – “Nežná na CB 2019”

Démon Dubnica je zdá sa nikdy nekončiaca studňa nových nápadov. Pri príležitosti 30. výročia nežnej revolúcie prišiel so skutočne zaujímavým nápadom. Veď čítajte ďalej…

Slovenskí a Českí CB nadšenci, už je tomu tridsať rokov…

Nežná revolúcia, ktorá sa konala v novembri v roku 1989, zosobňuje pád totalitného komunistického režimu v našom vtedajšom socialistickom štáte. Podľa môjho názoru významným spôsobom zviditeľnila vo svete Československo ako vysoko kultivovanú spoločnosť s uvedomelými občanmi, ale s totalitnou  vládou. V tých časoch sa uskutočnil prevrat „Nežná revolúcia“ na demokratickú spoločnosť, ktorý nám mohol v tej dobe závidieť celý svet a nie som ďaleko od pravdy ak tvrdím, že nielen v tej dobe ale až dodnes.

Toto obdobie neúprosne upadá do histórie, mnohí mladí ľudia majú len neúplné vedomosti o histórii spred tridsiatich rokov a preto som sa rozhodol aj touto formou pripomenúť tento dôležitý míľnik našej spoločnej histórie nielen nám starším, ale aj mladšej generácii.

Na pripomenutie nežnej revolúcie z roku 1989, organizuje OCBR Stredné Považie jednorazovú súťaž pre slovenských a českých cebečkárov v pásme CB s názvom:

„NEŽNÁ NA CB 2019“

Propozície sú jednoduché, prehľadné a záväzné.

Súťaží sa v zmysle Všeobecného povolenia, v základnom rozsahu CB kanál 1 až 40 s výnimkou kanálov 1, 9, 10 a opakovačov.
Súťažiť môže len prihlásený jednotlivec, skupina alebo expedícia – prihlasuje sa na: vladodubnica2017@outlook.sk. Prihlasuje sa jednoduchým e-mailom, v ktorom uvediete: meno, prípadne mená alebo názov expedície – nič viac.
Spojenia sa zapisujú do denníka, ktorý je súčasťou propozícií – denníky v inom formáte nebudú akceptované.
Počas súťaže je možné 1-krát zmeniť QTH do iného lokátora a počíta sa každé spojenie z prvého aj druhého QTH, čiže s jednou stanicou aj 2-krát resp. 3-krát. V prípade, že máte obývačku rozdelenú na dva lokátory, budeme situáciu posudzovať individuálne.

Vyhodnotenie denníkov:
A = počet spojení x 1 bod
B = dĺžka spojenia z lokátora do lokátor (systémom 1 km = 1 b)
C = každé 17. spojenie v denníku – násobič 2 (dĺžka každého 17. QSO bude vynásobená x 2)
D = každé 30. spojenie v denníku – násobič 1,5 (dĺžka každého 30. QSO bude vynásobená x 1,5)
E = za zmenu lokátora jednorázovo +30 bodov (bonus 30 b na konci, ak využije súťažiaci dva lokátory)
Počet bodov v denníku sa rovná súčtu bodov z kategórií.

Celkový výsledok = A+B+C+D+E. Víťazom sa stane účastník s najvyšším počtom získaných bodov. Vyhodnotenie vykoná organizátor.

A teraz to najdôležitejšie: súťaž začne  16. novembra 2019 o 11.00 h,  ukončenie o 20.00 h v ten istý deň, súťaží sa za každého počasia. Denníky v čitateľnej forme treba doručiť najneskôr do 23.11.2019 na horeuvedený e-mail.  Každý súťažiaci obdrží diplom o účasti. Ceny do súťaže za 1. až 3. miesto obdržia víťazi poštou.

Takže – súťažte s radosťou, čestne a odhodlane, zmena určite príde! 

Démon Dubnica SK-588

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

18 reakcií na Nový CB závod – “Nežná na CB 2019”

 1. Jano Istebné povedal:

  Ahoj, díky, Marián Strečno mi už pomohol, ale nakoniec sa mi nepodarilo vyliezť spoza pece…. :-/ možno nabudúce.

 2. DEMONN SK588 povedal:

  Ahoj Jano, neviem odkial si denník sťahoval, skús to z OCBR.sk je tam v .xls aj v .pdf
  pozdravujem

 3. Jano Istebné povedal:

  Ahoj,
  s denníkom xls neni niečo v poriadku, stiahol som ho do počítača a zobrazilo sa len základné modré okno bez tabuľky.

 4. števo zv povedal:

  To Skipper

  Ak si pozorne prečítaš nové propozície EBH 2020 https://www.scbr.sk/eter-bez-hranic-3/eter-bez-hranic/ tak zistíš, že EBH sme “už” otvorili všetkým, nielen SK,CZ.
  Jediná podmienka, že vysielať musíš z územia SK, CZ a spojenia sú platné tiež len tam.

  Prihlásiť sa ale môže aj Američan…

 5. Venca Chotěšov CL39 povedal:

  Děkuji opět za vysvětlení. Je mi to jasné a přeji hodně zdaru a ať se daří.

  Venca CL39

 6. DEMONN SK588 povedal:

  Ahoj Andreas, určite nie, samozrejme budeme radi ak s Tebou urobíme spojenia bez ohľadu či budeš vysielať z AT alebo SK, spojenia platia. Pozdravujem a želám veľa spojení ak sa do súťaže zaregistruješ, ak nie budú body od Teba cenné. Demonn

 7. Skipper Kittsee povedal:

  16.11. susedne Rakúsko “znova otvára svoje hranice” alebo je to obmedzená akcia ako “Eter bez hraníc” iba na územie CR / SR?
  Veľa spojenie!
  73 Andreas

 8. DEMONN SK588 povedal:

  Ahojte, najprv Venca, čas je zvolený tak kompromisne aby sa mohlo zapojiť čo najviac súťažiacich s prihliadnutím, že z 1.lokátora pred zotmením odídu a budú vysielať z 2. lokátora t.j. z domáceho QTH. Je to testovacia súťaž preto som to nechcel naťahovať na 12 alebo 24 hodinovku.
  Apač Znojmo, skúšal som to pošta prechádza bez problémov, skús ešte raz, alebo použi mejl vladodubnica@outlook.sk je taktiež funkčná, ak by ti nešlo ani to ostáva ešte ocbr@ocbr.sk . Ahoj držím palce a samozrejme pošlem spätnú väzbu.

 9. Apache Znojmo povedal:

  Vlado, poslal jsem ti prihlasku, ale mail se mi vratil zpet. Podivej se prosim jestli ti dorazil.

  Final-Recipient: rfc822; vladodubnica2017@outlook.sk
  Original-Recipient: rfc822;vladodubnica2017@outlook.sk
  Action: failed

 10. Venca Chotěšov CL39 povedal:

  Demonne ještě jen takovou drobnost. Soutěž začíná v 11 hod. dopoledne a končí ve 20 hod. večer. Zdá se mi, že to není nejlépe zvolený čas. Já abych se dostal na kótu na 11 hodinu vysílat musím tam být již cca v 10:00 tedy z domova musím vyrazit v 8:00. To není to pravé ořechové. Ale teď to hlavní ! Soutěž končí ve 20:00, tedy v čase, kdy začíná fungovat na plno skončená sluneční aktivita a projeví se DX na přímou vlnu. Neboli soutěž bude probíhat v čase slunečního vlivu a největšího útlumu pro DX krátkou cestou. Možná že je to úmysl a pak není co řešit. Ale pokud to tak není pak je soutěžícím odebrána možnost na kvalitní DX QSO a tím i na zajímavý výsledek.

 11. Marian Michalková povedal:

  Ahoj rád sa prihlásim, ale cez Outlook ? To bude asi komplikované.
  mk

 12. Venca Chotěšov CL-39 povedal:

  Demonne děkuji za vysvětlení.
  Ptal jsem se hlavně proto, že se nám několikráte v EBH stalo, že soutěžící dělal QSO jen se soutěžními vol.znaky, protože to špatně pochopil a samozřejmě neměl šanci se prosadit v tabulce a to i přez to, že měl QSO opravdu dost, ale i tak to bylo velmi málo proti těm, kteří měli QSO se všemi.
  Ještě jednou děkuji a ať se daří.

  Venca CL39

 13. DEMONN SK588 povedal:

  Ahoj Venca, platí každé spojenie, bez ohľadu či protistanica vysiela súťažne alebo nesúťažne, samozrejme tak ako v každej súťaži neplatné sú spojenia DX. Každé spojenie je hodnotené podľa propozícií. Nemusíš riešiť či si urobil spojenie zo súťažnou alebo nesúťažnou stanicou, body budú platné. Ak chceš vedieľ či máš spojenie zo staničkou prihlásenou alebo neprihlásenou jednoducho si túto informáciu vypýtaš, ale opakujem, nie je to podstatná informácia. Želám veľa úspechov v súťažení. Táto súťaž je navrhnutá v pozmenenom formáte, aby sme vyskúšali iný spôsob organizácie a priebehu závodu, preto sa môže vyskytnúť drobný organizačný zádrhel alebo problém, ktorý sa však budeme snažiť operatívne odstrániť a poznatky využiť pri iných súťažiach. Ďakujem za Tvoj záujem Demonn SK588

 14. Venca Chotěšov CL39 povedal:

  Z propozic mi není jasné zda soutěž probíhá jen mezi přihlášenými ? Pak jak poznám bez soutěžního vol.znaku která stanice je soutěžní. Nebo se QSO navazují se všemi ale hodnotí se jen přihlášení účastníci což by bylo jako při EBH.

  Děkuji.

  Venca CL39

 15. DEMONN SK588 povedal:

  Ahoj Flipper, samozrejme ak chceš vysielať súťažne, čo myslím že chceš, tak je potrebné sa prihlásiť, je jedno či vysielaš z domu, alebo z inej lokality, dokonca počas súťaže môžeš 1x zmeniť QTH a vtedy platia aj opätovné spojenia. Pozdravujem Ťa a držím palce v súťaži. Kto chce len rozdávať boby, nemusí sa registrovať. Demonn SK588

 16. Jano ZH povedal:

  Super dobry napad.Mam volno tak sa urcite zucastnim.Pojdem s novej koty ale BS som stale verny.
  Vela spojeni 73

 17. Marconi PE povedal:

  Vlado, držím palce, verím, že sa súťaž ujme a osloví portejblistov. V týchto chladných mesiacoch a v čase minimálnej slnečnej aktivity je celkom zaujímavý čas súťaže (11.00 – 20.00). Bohužiaľ, ako som ti už písal, nezúčastním sa, v uvedený víkend som zaneprázdnený a môžem akurát rozdávať body z auta… 73

 18. Flipper Nitra povedal:

  Domasedi sa majú tiež prihlásiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*