Rakovice 2022 – stretnutie rádioamatérov a priaznivcov vysielania

Oblastný CB rádioklub Stredné Považie a rádioklub OM3KUK  zorganizovali 11. júna 2022 ďalší ročník celoslovenského stretnutia rádioamatérov a priaznivcov rádiového vysielania na občianskych pásmach.

Aby som priznal, mal som trochu obavy z návštevnosti, nakoľko po uvoľnení pandemických opatrení je veľmi veľa akcií nahustených do krátkeho obdobia, preto som očakával len slabšiu účasť. Moje obavy sa rozplynuli hneď po oficiálnom otvorení akcie. Vozidlá do areálu Spojenej školy Rakovice neustále prúdili a registrácia na vstupe sa mala čo obracať. Ivan, Mirka a Frederika statočne odolávali náporu, vypisovali visačky, prezenčnú listinu a odosielali vozidlá na odstavné plochy. Tam už bol pripravený Peter s Martinom a organizovali autá na parkovacie miesta, aby nevznikol chaos a vozidlá sa neblokovali. Taktiež svoju úlohu splnili na jednotku a vozidlá plynulo prichádzali a odchádzali bez akýchkoľvek zdržaní, alebo problémov.

Priestor pred hlavnou budovou bol vyčlenený na burzovú činnosť. Na tú dohliadal Peter, ktorý nič neponechal náhode a tým napomohol pokojnému priebehu burzy za hojného počtu predávajúcich aj kupujúcich.

Podľa prezenčnej listiny a údajov registrácie, na stretnutie prišlo 230 ľudí, čomu sme boli nesmierne radi a za čo ďakujeme všetkým návštevníkom. Veľkým potešením pre nás bola návšteva prezidenta SCBR Mira Banská Bystrica (SK-611), za čo mu ďakujeme a dúfame, že sa medzi nami cítil dobre. Tí,  ktorým sa už nechcelo nakupovať na burze, mohli ísť do hlavnej sály, kde mali k dispozícii občerstvenie a stoly zo stoličkami. Tu si mohli posedieť v debate s priateľmi a k tomu si mohli dať guláš, prípadne domácu kapustnicu. Samozrejmosťou bola aj možnosť si dať kávu, alebo nealkoholické nápoje, čo samozrejme návštevníci hojne využívali. O poriadok v hlavnej sále sa postaral Peter a o bufet Iveta, Majka a Katka, ktorým patrí poďakovanie za solídny výkon, pretože po celú dobu stretnutia sa nezastavili, lebo vzhľadom na počasie museli rádioamatérom neustále hasiť smäd.

Stretnutie sa vydarilo, dali nám to návštevníci najavo svojimi vyjadreniami a prísľubmi, že prídu aj na budúci ročník, z čoho máme samozrejme veľkú radosť. Veríme, že budúci ročník bude minimálne tak úspešný ako tento, urobíme pre to všetko a dúfame, že tak ako tento rok aj na budúci nám k tomu dopomôže aj počasie. Tešíme sa na stretnutie RAKOVICE 2023.

Ivan Leitman a Vlado Voroš
OM3KUK a OCBR

Fotografie zo stretnutia nájdete vo fotoalbume organizátora.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, HAM. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na Rakovice 2022 – stretnutie rádioamatérov a priaznivcov vysielania

  1. Stano Dolné Trhovište povedal:

    Asi by som mal s tým bruchom niečo robiť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*