Rekordný CB poľný deň 2016

SCBR_logo_m

Milí priatelia, cébečkári. O polnoci z nedele na pondelok bola uzávierka prijímania staničných denníkov z 20. ročníka slovenského CB poľného dňa. Určite mi dáte všetci za pravdu, že jubilejný ročník bol najvydarenejším z celej histórie preteku.

Tento rok sa doň zapojilo celkom 35 súťažiacich (celkom asi 50 operátorov a zapisovateľov). Zatiaľ som len orientačne prešiel niektoré denníky, ale môžem prezradiť, že atmosférické podmienky poriadne ovplyvnia poradie.
Éter prial dlhým spojeniam nad 300 km cez celú republiku. Všetkým priamym účastníkom na kopcoch od Lomnického štítu až po Podunajskú nížinu a vinice na Záhorí patrí veľké poďakovanie. Okrem nich však na kopce vyrazili aj ďalší, ktorí svojou účasťou podporili CB poľný deň, ale denník z rôznych dôvodov neposlali. Aj oni sú súčasťou opätovne rastúcej CB komunity na Slovensku.

Veľký podiel na úspešnosti tohto ročníka majú všetci tí cébečkári, ktorí zapínajú staničky každý večer a ráno a udržujú prevádzku na CB pásme aj počas tých dní, kedy nie je žiadna súťaž. Práve táto skupina je bonusom pre expedičníkov počas súťaže a táto skupina často rozhoduje o výbere takej kóty, aby sa expedícia do slovenských miest a dedín dokričala.

Aj preto opätovne vyhlásime aj výsledky doplnkovej súťaže pre cébečkárov vysielajúcich z domácich QTH, tzv “domasedov”.

Všetko však má svoj čas. Moja dovolenka sa pomaly končí. S prichádzajúcim novým školským rokom budem mať aj ja viac pracovných povinností, a spracovanie výsledkov z 35 denníkov trošku potrvá. Majte prosím trpezlivosť. Všetko sa dozviete v sobotu 8. októbra 2016 dopoludnia počas CB stretnutia v Partizánskom. Mnohí už avizovali svoju účasť. Budem veľmi rád, ak vás všetkých na pár hodín budem môcť v Partizánskom privítať.  Odpočítavanie do stretnutia beží vpravo hore na stránke…

na pekné CB spojenia a osobné stretnutia sa teší
Marconi Partizánske (SK-424)

73!

 

 8,375 total views,  1 views today

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.