SPL 2012 – apríl

Konečne som sa dostal k spracovaniu došlých denníkov. Máj je pre mňa vždy veľmi hektický mesiac, preto denníky museli počkať. Najväčšia aktivita na pásme bola určite v termíne konania DXingu Milana 42, na slovenskej strane rieky Moravy využili štyria účastníci Slovenskej portejblovej ligy.

Milan Senica opäť vyrazil na Žalostinú (621 m, JN88RT) oprášiť antény pred Éterom bez hraníc a podarilo sa mu priniesť 94 spojení. DX tentokrát 239 km.

Pravidelne začal chodiť na portejbly Miro Hlohovec. Tiež vyrazil k českej hranici a z Peckovej (576m, JN88RS) urobil 66 spojení, pričom ďalších 9 bolo škrtnutých kvôli nesprávnym zápisom. Najdlhšie spojenie malo 153 km.

Zvýšená aktivita v Bratislave je podporovaná aj pravidelnou účasťou exp. PBH na kopci. Z domáceho Kamzíka (JN88NE) si priniesli 12 spojení a 706 bodov. DX tesne prekročil stovku – 104 km.

Druhý štart v SPL absolvoval aj Alf Senica. z kóty Havran (JN88QS) urobil 57 spojení za 3342 bodov. Aj jeho denník sa vyznačuje dosť vysokou chybovosťou – 8 škrtov. Najdlhšie spojenie im prihral Vláďa Tři Dvory /p Křovina – 137 km.

Posledným tohtomesačným účastníkom bola exp. Kysuca, ktorá 30. apríla štartovala v SPL 2012 prvýkrát. Na rozcvičku spravili 8 spojení a DX – 48 km.

——————

Denníky všetkých súťažiacich nájdete tu a tabuľky s priebežným poradím zasa tu. V máji sme už absolvovali Éter bez hraníc, tak sa teším na záplavu kvalitných denníkov.
Dopočutia v éteri!

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*