Rozhľadňa Drieňová JN98FL

O pár dní sa ponúka ďalší termín, kedy bude v éteri viacero staníc a teda je možnosť spraviť pekné a dlhé spojenia. Pražskí cébečkári pozývajú na ROZHĽADNE 2012.

Propozície a termín súťaže nájdete na stránke http://cb21.wz.cz/rozhledny.php

Na Slovensku je rozhľadní málo, lepšie povedané menej ako v susednej Českej republike. Niektoré v minulosti vybudované rozhľadne museli zbúrať (Skýcov – Vápenný vrch), no našťastie sa nájdu aj obce, ktoré vybudujú nové rozhľadne. Už pred pár mesiacmi som počas výletu na hrad Hrušov ďalekohľadom objavil novú rozhľadňu nad obcou Jedľové Kostoľany a tento týždeň sa mi podarilo ju aj navštíviť.

Prístup

zdroj: http://f6fvy.free.fr/qthLocator/fullScreen.php

zdroj: http://f6fvy.free.fr/qthLocator/fullScreen.php

Z Partizánskeho som vyrazil autom smer Topoľčianky (okres ZM). Odbočku na Jedľové Kostoľany som našiel hravo, bola riadne označená. No potom to bolo utrpenie. Treba si vopred dobre naštudovať mapu, prípadne ju mať so sebou, alebo si zapnúť nejaké GPS. Nech použijete akýkoľvek dopravný prostriedok, alebo prídete do Kostolian pešo, stačí sledovať červenú turistickú značku, ktorá vás privedie až k turistickému smerovníku Lukáčov štál.

zdroj: http://mapy.hiking.sk/

zdroj: http://mapy.hiking.sk/

Tu sa však doprava končí a posledný kilometer (? možno menej) s prevýšením 80m treba prejsť po vlastných. Rozhľadňa sa nachádza na vrchu Drieňová (551 m n.m., JN98FL) len pár desiatok metrov od dediny Jedľové Kostoľany. Je to štvorcová, celokovová rozhľadňa s drevenou podlahou.

Nemal som však so sebou žiadne vysielacie zariadenia, preto nebola žiadna príležitosť na testovanie. Ak by sa však niekto chcel zapojiť do akcie Rozhľadne, je aj Drieňová k dispozícii.

vľavo hore rozhľadňa Drieňová s vysielačom mobilných operátorov, pod ňou rekreačné zariadenie Areál zdravia

Nová rozhľadňa otvorená v r. 2010

Nová rozhľadňa otvorená v r. 2010

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na Rozhľadňa Drieňová JN98FL

  1. Boris TT povedal:

    Tuto rozhladnu dobre poznam kamarad ma chalupu v Jedlovych Kostolanoch. Bol som tam asi pred mesiacom a samozrejme ze som zobral pmr a vybehol som hore na rozhladnu. Vtedy isli dake expedicie a pokecal som s Gambrinus NMnV expedicia Studna Panska Javorina ( 46 km ) takze to tam lieta pekne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*