SPL 2012 – júl – EDIT 15.8.2012

Hoci v júli bol na programe jeden z vrcholov CB sezóny (Letní polní den CB klubu Česká Lípa), do júlového kola sa zaslaním denníka zapojili len štyria súťažiaci.

Svoj tretí súťažný denník zaslal Marconi Partizánske, ktorý vysielal z kóty Vtáčnik (JN98HP). Spolu s tímom OM7M absolvoval rádioamatérsky poľný deň a prestávky vo vysielaní na VKV využíval na spojenia na CB pásme. Celkom spravil len 16 spojení a DX 104 km ho nikam neposunul.


____________________

Exp. Marco Polo využila LPD na dobrý štart v lige. Naložení technikou si vyšliapli na Minčol (JN99JC). Búrky a vietor ich však donútili zložiť anténu. Aj napriek veľmi zlému počasiu sa Kasovi a Mirke podarilo spraviť 84 spojení. DX len v hodnote 212 km ich tiež nikam neposunul.

____________________

Alf Senica pravidelne okupuje niektorý z okolitých kopcov, teraz si vybral ľahko dostupnú Peckovú (JN88RS). počas LPD však spravil len 15 spojení a pred dažďom sa radšej vrátil domov. Do DX tabuľky si tiež nič nepripíše – 146 km je menej.

____________________

Milan Senica sa vybral počs LPD na Žalostinú, no aj jeho zastihlo zlé počasie a anténa musela dolu. Milan teda zapísal len 41 spojení. Zato DX je 369 km na Klínovec, tesne pod svojím tohtoročným maximom.


EDIT 15.8.2012

Dva dni po termíne uzávierky júlových denníkov mi prišiel mail od Jozefa – Yogiho Olešná, člena exp. Kysuca, v ktorom mi poslal denník za júl. Preto som následne oslovil ostatných ôsmich (so mnou deviatich) súťažiacich s jednoduchou otázkou: Chcem však počuť aj váš názor, či denník, započítať alebo nezapočítať do súťaže. Nakoniec prišli takéto odpovede:

Marallo Dubnica, exp. Bororo:
Jednoznačne započítať!!!

Kaso Partizánske, exp. Marco Polo:
Aj keď neviem okolnosti tohto meškania, ja osobne by som denník exp. Kysuce uznal s tým, že by boli všetky expedície figurujúce v SPL upozornené na termíny posielania denníkov a nielen exp. Kysuca, ale aj všetky ostatne by mali nad sebou výkričník, že ak nepošlú denník do termínu, nebude uznaný.

Števo Zvolen, exp.  Mafia:
Navrhujem  poslať mu mail s upozornením, že mu to uznávaš, ale posledný raz… a nech si na to dáva v budúcnosti pozor.Dobrý signál vám praje Marconi PE

Albbert Banská Bystrica, exp. Barbakan:
ide o nášho koníčka a ak už boli vysielat a poslali to (aj keď neskoro), tak by som im to s upozornením zaradil do
súťaže…

Milan Senica:
Nevadí mi to, ale s propozíciami sa musíš vyrovnať sám. Si šéfom súťaže.

Marconi Partizánske – riadiaci súťaže:
Prvá myšlienka hovorila neprijať denník, no potom som sa na to pozrel z iného uhla – denníky som tento mesiac spracoval hneď po uzávierke, čo bežne nestíham a trvá to aj týždeň. Keby to teda bol iný mesiac, denník exp. Kysuca by síce prišiel po uzávierke, no pred spracovaním. Nikto by neprišiel na to, kedy bol denník poslaný. Preto denník uznávam do súťaže a tu je jeho hodnotenie:

UPOZORNENIE PRE SÚŤAŽIACICH
Vzhľadom na vyššie popísanú situáciu upozorňujem všetkých účastníkov SPL, že počínajúc ôsmym kolom je nutné zaslať denník v termíne podľa propozícií najneskôr v siedmy deň nasledujúceho mesiaca. Denníky po tomto termíne nebudú brané do úvahy.

Kompletné prehľady priebežného poradia a DX

Júl teda možno zaradiť medzi tie menej vydarené mesiace čo do počtu denníkov i výsledkov v nich. Veríme však, že si to vynahradíme už o pár dní počas Slovenského CB poľného dňa, ktorý sa koná 18.-19. augusta. Propozície a ostatné informácie nájdete tu.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*