SPL 2012 – jún

Po májom ošiali počas EBH sa do júnového kola zapojili len 5 súťažiaci, pričom takmer všetci využili ďalší závod – Česko-slovenský CB kontest. Od tohto mesiaca budem do mesačných prehľadov vkladať aj mapky z denníkov vložených do banky na www.cbdx.cz/denik.

Najzaujímavejší denník poslala exp. Mafia, zastúpená tentokrát Cyrom Zvolen. Cyro spravil len dve spojenia, no obe nad 400 km. Mafia sa dokonca prebojovala na prvé miesto v priebežnom poradí v tabuľke DX – 472 km. Celkovo si pripísala 900 bodov.

___________________

Ďalším súťažiacim bol Miro Hlohovec z Vápenkovej skaly. Miro však robí často chyby v zápise, čím sám seba pripravuje o veľa bodov. Už trikrát mu boli škrtnuté najdlhšie spojenia (!) Najdlhším platným spojením je exp. Tukan – 168 km. Na účet pribudlo 2462 bodov.

___________________

Na západnom Slovensku bol portejblovať aj Milan Senica. Zo Žalostinej to tentokrát veľmi nelietalo a Milan spravil len62 spojení a DX 176 km. Ku kontu si pripisuje 3594 bodov

___________________

Počas CSCB kontestu vysielal aj Alf Senica. Ako prvý využil nové všeobecné povolenie a spravil jedno spojenie SSB módom – dokonca DX – 285 km. Celkom si z kopca priniesol 2360 bodov.

___________________

Exp. Marco Polo nemohla štartovať počas pretekov, preto za náhradný termín zvolila koniec júna. Z Kľaku za nepriaznivých podmienok spravili len 30 spojení s DXom 180 km a pripísali si 2021 bodov.

___________________

Priebežné výsledky a tabuľky nájdete v hlavnom menu v sekcii AKCIE a SÚŤAŽE > SPL. Zároveň upozorňujem na dva dátumy:

  • od 8.7.2012 je na cestách česká expedícia BALKÁN a denne sa bude pokúšať nadviazať spojenia zo slovenskými a českými cébečkármi
  • 28. – 29.7.2012 sa koná Letní polní den, kedy na kopcoch a v dolinách bude opäť veľa staníc.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na SPL 2012 – jún

  1. Thiago povedal:

    ked ste to stale este nenasli tak ak by nitkeo chcel tak ho tam zavediem staci sa ozvat .z prasnika je to asi 20 minut z vrboveho to trva asi 1,5 Hod.0917374823

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*