SPL 2012 – máj

Pekné počasie a vidina dlhých spojení vytiahli v máji na kopec všetkých účastníkov Slovenskej portejblovej ligy. Ba čo viac, ako sa blížil termín uzávierky májového kola, prihlásili sa zaslaním denníka aj ďalšie tri expedície. Počet účastníkov sa zvýšil na 10, čo je za posledné roky najvyššia účasť.

Všetky tímy a jednotlivci do tohto kola poslali denník z 19. mája, kedy sa konal Éter bez hraníc. Niekomu sa darilo viac, niekomu menej. Pozrime sa na vyhodnotenie podľa abecedného poradia účastníkov.

  • Alf Senica ako single operátor štartoval z kóty Pecková (JN88RS). Spravil 86 spojení za 6314 bodov. V Tabuľke DX sa posunul zápisom spojenia s dĺžkou 279km.
  • Expedícia Barbakan (Albbert a Džajro BB) svojím prvým tohtoročným výjazdom z kóty Zvolen (JN98OV) nazbierala 4402 bodov za 56 spojení. Do tabuľky DX sa zaradili svojím najdlhším spojením 189 km.
  • Druhým nováčikom je dubnická expedícia Bororo (Dano, Slime, Majlo, Marko a Muflón). Z “domácej” kóty Chmeľová (JN99BB) priniesli 12725 bodov za 142 spojení. Pritom si vybrali nováčikovskú daň, keď ich chyby v zápisoch a duplicitné spojenia obrali o ďalších 13 dlhých spojení. DX tabuľku začínajú s výkonom 400 km na Klínovec. Po upozornení od iných účastníkov SPL bol denník opravený a bolo škrtnuté práve najdlhšie deklarované spojenie pre chybu v zápise. Platných je teda 141 spojení, 12325b a DX je len 379 km. (edit 26.6.2012)
  • Svoj denník poslala aj expedícia Kysuca (Jozef-Yogi Olešná a Justin Čadca), ktorá v rekreačnom tempe spravila 33 spojení a z kóty Liesková (JN99KL) domov priniesla 2406 bodov. Svoj DX v tomto kole posunula na 170 km.
  • Tretím nováčikom tohto ročníka je exp. Mafia, ktorú tentokrát zastupoval len Števo Zvolen. Vysielal spod kóty Lomné (JN98OL) a získal 46 spojení a 4313 bodov. do DX tabuľky vstupuje výkonom 221 km.
  • Menežér súťaže Marconi Partizánske mal pôvodne vysielať z Inovca, ale nakoniec sa uspokojil s druhým tohtoročným rekreačným štartom, tentokrát z Návojoviec (JN98EP). Spravil 45 spojení so ziskom 2770 bodov. Najdlhším spojením bolo spojenie na východ Slovenska – 171 km.
  • Viťazom kola sa opäť stala exp. Marco Polo, v zložení (Mirka Stankovany, Kilo Brezno). Z Veľkého Kriváňa (JN99ME) spravili 149 spojení s priemerom 125 km/qso a získali 18630 bodov. Rovnako vedú aj v tabuľke DX kde latku posunuli na 456 km(!)
  • Ďalším singlistom je Milan Senica. Z overenej Veľkej Javoriny priniesol najviac spojení zo všetkých – 167, no získal “len” 16901 bodov. DX-om bolo tiež spojenie na Klínovec – 382 km.
  • Miro Hlohovec je smoliarom kola. Nielen že neabsolvoval celý závod EBH, ale v denníkoch mal najviac chýb a škrtnutých bolo až 16 spojení. Zo Žalostinej (JN88RT) si tak zapisuje 74 spojení a 4993 bodov. Dokonca pre chybu v zápise bolo škrtnuté aj najdlhšie spojenie a preto ostáva na hodnote 208 km.
  • Posledným v abecednom poradí je exp. PBH (op. Palo Bratislava). Tradične z Kamzíka (JN88NE) spravil 32 spojení a získal 3237 bodov. Najďalej sa tiež dovolal na východ Slovenska – 270 km.

Prehľad denníkov, priebežné poradie a DX tabuľku nájdete tu.
Kto v tento víkend vyliezol na kopec, bol určite potešený výbornými podmienkami a čistým pásmom bez rušenia. Rovnako z domácich QTH sa ozvalo veľa cébečkárov, za čo im všetci veľmi pekne ďakujeme. Ďalšia možnosť spraviť pekný denník bude koncom júna. Koná sa totiž Česko – slovenský CB kontest, ktorého propozície nájdete tu.

Poznámka na záver:
Viacerí účastníci sa sami pripravujú o body chybami v zápise. Nejedná sa len o preklepy vo volačke, alebo názve QTH. Často chýba údaj o portejbli, alebo chýba úplná volačka, či QTH. Pre všetkých záujemcov sme sa rozhodli pripraviť ukážku najčastejších chýb a prezentáciu možností programu Deník CL6, v ktorom požadujeme zasielané denníky. Všetko sa to uskutoční počas CB stretnutia, ktoré bude v sobotu 4. 8. 2012 vo Hvezdárni v Partizánskom. Bližšie informácie už onedlho na tomto portáli.

Prajem veľa pekných spojení!
73

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*