SPL 2018 – Október

Napriek tomu, že v októbri nebola dopredu vyhlásená žiadna CB súťaž, prišlo prekvapivo do SPL až 7 denníkov. Týchto “sedem statočných” pravidelne premiešava priebežné poradie SPL tak, že napriek koncu roku, ešte nemá nik svoju priečku istú…

 

 

 

“Riaditeľ SPL” Palo Bratislava je opäť pracovne vyťažený a tak októbrové denníky som spracovával opäť ja.

Ako prvý dorazil denník od Expedície Ondrej z kóty Polom. Nižší počet spojení a bodov ako obvykle je tentokrát pravdepodobne spôsobený tým, že vyšli do éteru o týždeň skôr ako všetky ostatné ohlásené expedície SPL a CZL. Preto aj z pomerne dobrej kóty je aj DX len 184km.

Druhý v poradí zaslal denník Alan Trnava. Na Šianci sa mu za necelé tri hodiny prevádzky podarilo 12 spojení a najdlhšie spojenie zapísal na Matesa Brno /p Brdo 95km.

Týždeň po Exp. Ondrej vyrazila na Polom aj Expedícia Perún a vďaka tomu, že v tento víkend bolo na kopcoch rušnejšie darilo sa im výrazne lepšie. Aj vďaka tomu, že vydržali na kopci až do rána, získali takmer dvojnásobok bodov a aj krásny DX na Exp. Radegast /p Čerchov 442km.

Expedícia Križiaci vyskúšala nový kopec Havrania Skala. Za 6 hodín na kóte získali 67 spojení. Z nadmorskej výšky 595m sa im podaril aj pekný DX k Čáryfukovi Tanvald na Kamenec 284km. Pekný výkon.

Milan Senica sa tiež pridal ku skalným a vyrazil 20.10. na Žalostinú. Javorina to síce nie je, ale 73 spojení za 5 hodín na kopci je veľmi slušný výkon. Milan pridal aj najdlhší DX, aký sa v ten deň dal a Radegasti mu hodili DX 346km.

Druhou expedíciou, ktorá vydržala 20.10. až do rána bola Expedícia Mafia. Na Skalke v Kremnických vrchoch to lietalo skutočne na všetky strany. Dôkazom je celkovo 106 spojení. Najdlhšie spojenie noci bolo Mafia-Radegast a meralo 455km.

Týždeň “po” akcii vyrazila na Dačom Lom Expedícia Krtko. V tento víkend na kopcoch veľa portejblistov nebolo a tak denník obsahuje iba 9 spojení prevažne s okolitými protistanicami. Výnimkou je DX spojenie na Veľkú Javorinu 131km, kde sa oslavovalo 100-té výročie založenia Československej republiky.

V priebežnom poradí  tentokrát veľa zmien nenastalo. Akurát Mafia uchmatla Ondrejovi druhú priečku a odsunula ich na tretiu. Zdá sa, že víťaz je už známy, ale súboj o druhú priečku bude ešte poriadne napínavý.

Do konca súťaže ostávajú už len 2 mesiace. Najbližšia šanca posunúť sa v poradí niekam vyššie bude už najbližší víkend (24.-25.novembra), keď sú na kóty ohlasení: Milan Senica, Mafia, Ondrej, Križiaci, Trnaváci ako aj susedia Radegast, Mates Brno, Pohádka, Vláďa Tři Dvory, Jakub Řevnice, Pepa Zlín a Vojta Sedlec. Celkom pekná “sebranka” a to možno ešte ani nie je konečný počet. Rozhodne si to v sobotu poobede alebo večer zapnite, určite bude veselo!!! Všetci sa tešíme na spojenia.

 

73 Števo ZV (SK-525)

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*