Stretnutie Bankov – pozvánka

Tretí ročník stretnutia v Bankove (pri Košiciach) už o niekoľko dní.

Srdečne vás pozývam na 3. ročník rádioamatérskeho stretnutia BANKOV, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. júna 2024 v čase od 10:00 do 20:00 hod. (Náhradný termín v prípade nepriaznivého počasia bude 29. 6. 2024) Miestom konania bude opäť lokalita Horný Bankov pri Košiciach. V objekte je parkovisko pre cca 50 vozidiel, parkovanie je zdarma. V okolí sú prístupné aj bufety s občerstvením.

Program stretnutia:
10:00 – 10:30  Otvorenie stretnutia (privítanie, organizačné pokyny)
10:30 – 14:00 Prvý súbor prednášok
14:00 – 16:00  Priestor pre vysielanie v kontestoch
16:00 – 20:00 Druhý súbor prednášok
20:00 – 20:30  Večerný pokec na OM0OVT

Témy prednášok:

  • APRS a ARES: Aktuálne trendy a výzvy
  • Rádiostanice z Číny: Kam sa to celé posunulo… (praktický pohľad na funkcie, výhody a obmedzenia)
  • SDR s internetom a bez (ukážky rozdielov)
  • Základy dobrého spojenia (čo dodržať)
  • Logbooky (robiť či nerobiť a ako?)
  • Propagácia rádioamatérstva v podmienkach 21. storočia
  • Remote operovanie staníc (výhody a nevýhody oproti fyzickej stanici)

Mimo programu budú prebiehať praktické ukážky vysielacieho pracoviska stanice OM8ATE, ktoré bude možné využiť na spojenia počas celého trvania stretnutia.

Ďalej bude možné pozrieť si ako aj zakúpiť sortiment od spoločnosti HAMTRONIX s.r.o., ktorú na stretnutí bude zastupovať Peter OM0TM. Predpokladané ukončenie stretnutia bude okolo 20:30.

Prístup na Bankov je možný autom alebo MHD. Ak zvolíte MHD, zo železničnej a autobusovej stanice sa na miesto stretnutia najjednoduchšie dostanete električkou 6, na konečnej zastávke Havlíčkova prestúpite na autobus 14, smer Horný Bankov (musí svietiť ako konečná stanica, chodí totiž týmto smerom na ďalšie 2 konečné!!!) Od zastávky Horný Bankov je konkrétne miesto cca 50 m od zastávky, hneď vedľa minigolfu. Pre motorizovaných účastníkov je k dispozícii záchytné parkovisko. V areáli minigolfu je aj bufet, kde sa dá občerstviť. V prípade nejasností kontaktujte Matúša OM8ATE, ktorý bude počas stretnutia na príjme buď na VKV frekvencii 145,575 MHz, miestnych prevádzačoch OM0OVT a OM0ODK alebo na PMR kanáli 7, prípadne CB kanáloch 17 a 29.

Ako hlavný organizátor verím, že sa stretnutie opäť vydarí, účasť bude hojná a komunita nášho hobby bude svojimi stretnutiami o to viac prepojená. Vítaní sú všetci bez ohľadu na vlastníctvo koncesie, či preferovaného vysielacieho pásma, rozdiely nerobíme.

73 posiela a na vašu účasť sa teší
Matúš KVP Košice.

Stretnutie Bankov 2023

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*