Zimný CB závod – exp. Meteor

Už pár týždňov pred zimným CB závodom sme boli  rozhodnutí, že sa zúčastníme. Problém bol len v počasí, ak bude snežiť, tak sa asi nedostaneme na stanovište, aby sme zakotvili.

O tretej poobede sme vyrazili zo Starej Ľubovne na Štrbské Pleso.  Na Plese sme asi pol hodiny krúžili po okolí, pretože miesto, kde sme vysielali CB poľný deň, bolo zasnežené asi dvojmetrovým mantinelom. Hľadáme nové miesto na vysielanie. No bolo to na nervy, kým sme sa usadili, už sa nám stmievalo. Konečne sme zapichli stožiar do kopy snehu a namontovali anténu. Nachádzali sme sa neďaleko skokanských mostíkov a hotelov, takže sme neboli celkom presvedčení, že či vôbec nejaké spojenia budú.

2017-01-zbcz-meteor-01

Sedeli sme v aute, ešte kontrola PSV. Po chvíľke sa nám podarilo urobiť spojenie s Michalom Svidník. Chceli sme sa spojiť s expedíciou Pohádka, ktorá vysielala z Krušných hôr, ale nepodarilo sa. Taktiež sa nám nepodarilo urobiť spojenie s Milanom Senica. Mysleli sme si, že máme chybu v technike. Po chvíli sa nám ozvala expedícia Mafia z Jančiarovho kopca, ktorá nám dala report 42, tým sme sa uistili, že techniku máme v poriadku.

Bola už tma a Mesiac nám úžasne svietil, na anténu. Medzi spojeniami sme sa museli trocha natiahnuť, lebo keby sme v kuse sedeli v aute, tak sa nám na zadku objavia pľuzgiere.

2017-01-zbcz-meteor-02

Na Štrbskom ešte panovala vianočná atmosféra. Nádherná zimná príroda. Vysvietené hotely, jemné snehové vložky dotvárali nádhernú atmosféru. No začali sme už pociťovať chlad, ale tešilo nás že sme mali aspoň 6 spojení, z toho sa nám podarilo spojenie s expedíciou Križiaci  do Bratislavského kraja. O desiatej večer sme už nikoho nepočuli, tak sme sa rozhodli, že to zabalíme. Cesta domov prebehla v pohode, stretli sme líšku a jelenice, proste super večer.

2017-01-zbcz-meteor-03

2017-01-zbcz-meteor-04

2017-01-zbcz-meteor-05

2017-01-zbcz-meteor-06

2017-01-zbcz-meteor-07

2017-01-zbcz-meteor-08

Tak zasa nabudúce. Na jar to bude dúfam bez snehu a snehovým mantinelov.

2017-01-zcbz-meteor-Mapa73
Dejvid a Eva Stará Ľubovňa
Exp. Meteor

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*