CB pásmo ožíva po televíznych hodinách

Expedícia Baťovan už druhý rok Slovenskú portejblovú ligu nechodí. Nie je čas odbehnúť taký počet kôl a v takom rozsahu, aby sme boli súperom pre ostatných. Ale keď je čas, tak vyrazíme na okolité kopce rozdať body ostatným.

Posledná februárová sobota priniesla veľa portejblistov na kopcoch. Všetky CB weby písali o stanicich, ktoré plánujú vysielať. Najprv to boli pravidelní ligoví hráči, ku ktorým sa pridali aj nové názvy alebo príležitostní portejblisti.

Keďže Laco s Erixonom vyrazili na Inovec, rozhodol som sa aj ja, že sa na pár hodín objavím v éteri. Zvolil som si istotu neďalekého Penhýbla. Tu sú asi tri miesta, kde sa dá postaviť anténa, no dve z nich sú na lúkach. Tie boli po niekoľkodňových ďažďoch nasiaknuté ako špongia. Sobota bola našťastie suchšia a preto sa mi podarilo na nižšiu z lúk dostať.

Z domáceho QTH som odchádzal až o 17-tej, cesta trvala 20 minút a rovnako aj vybudovanie pracoviska a postavenie antény. Nájazdový držiak na anténu a Skipperovka na laminátovom stožiari, v aute Allan 9001 požičaný od Erixona, aby som mohol použiť aj SSB. Oplatilo sa.

Začal som o 17:40, na pásme bol hrozný bordel z celej Európy, v SSB som krásne počul stanice z USA, ako medzi sebou robia spojenia. Do pol siedmej som spravil iba 7 spojení so silnými okolitými stanicami na portejbloch, medzi ktoré sa vtlačil Robi Nové Zámky z domáceho QTH. O pol siedmej niekto vypol DX rušenie a mohlo sa začať vysielať. Prvú stovku sme vydreli s Karlem Tršice. Už som asi dlho nebol na kopci, lebo z Nitry sa mi ozvali tri (pre mňa nové) stanice. Dve z nich sa dokonca navzájom nepočuli, tak som im chvíľu robil relátko 🙂

Krátko pred ôsmou som našiel na pásme Ondru Kyjov v rozhovore s Ľubom Stará Turá, tak som sa im brejkol, spravil spojenie a do toho sa ozvali ďalšie stanice. Stala sa z toho veľmi výdatná desaťminútovka portejblových staníc: Ondra Kyjov (105 km), Dušan Bučovice (155 m) a Syky Boskovice (178 km). Díky kluci, rád som vás po čase opäť počul!

V tom čase skončili hlavné správy všetkých televízií, tak sa ozvali aj ďalšie stanice a métu “obligátnych” 20 spojení som prekročil o viac ako desiatku. Po pol deviatej som to vypol, zbalil a opustil kótu. 

Ostáva už iba umyť auto. Dopočutia niekedy nabudúce.

73!
Marconi Partizánske / Exp. Baťovan

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*