SPL 2024 Február

Slovenská Portejblová Liga pokračovala februárovým kolom a výsledky veru poriadne zamiešali priebežným poradím…

 

SPL pokračovala februárovým kolom. Na kontrolu došlo 9 denníkov.

9. miesto – obsadil Mates Brno. Mates sa bol lyžovať vo Veľkej Fatre a poslal denník z kóty Kráľova Skala. Za 3 spojenia získal 202 bodov a ODX smeroval na Exp. Križiaci /p Kukla 140km.
8. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian štartoval opäť z QTH Mozoľovci. Podarilo sa mu 16 spojení a získal 1085 bodov. ODX smeroval na Ondru Kyjov /p Újezdec  145km. V tabuľke sa posunul z dvanásteho na desiate miesto.
7. miesto – obsadila Exp. Matej. Exp. Matej si vybrala “trošku” voľno a nešli na kopec. Štartovali z Považskej Bystrice a za 24 spojení získali 1339 bodov. ODX mali Exp. EPS /p Kozárov 150km. Matej klesol z tretej na štvrtú priečku.
6. miesto – obsadil Peter Kysuca Kys.N.Mesto. Peter sa po januárovom výlete vrátil na Kysuce a štartoval z kóty Jamy, odkiaľ si priviezol 17 spojení a získal 1408 bodov. ODX mal Sykyho Boskovice /p Nová Roveň 172km. Peťo stúpa zo siedmej na šiestu priečku.
5. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman Modra štartoval z Kukly a za necelé tri hodiny prevádzky urobil 21 spojení. Hodilo mu to 1758 bodov a ODX si zapísal na Matesa Brno /p Kráľova Skala 140km. Križiaci stúpajú z jedenásteho na deviate miesto.
4. miesto – obsadila Exp. Navara. Čoraz lepšie denníky nám zasiela Piňo Kraľovany. Piňo stavil na osvedčenú kótu Kohútka, odkiaľ sa mu podarilo 33 spojení. Získal za ne 2234 bodov a najďalej  jeho signál zaletel k Exp. EPS /p Kozárov 127km. Exp. Navara stúpa až o tri priečky, z desiatej na siedmu.
Nuž a blížime sa k silnej trojke, ktorá si to teda pekne medzi sebou rozdala a priebežné poradie sa nám krásne poprehadzovalo.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti vo februári štartovali zo základne Nad Oborou a podarilo sa im 62 spojení. Získali za ne 4499 bodov, ale na obhájenie prvého miesta celkovo to nestačilo, ba dokonca klesli až na tretiu priečku. Najdlhšie spojenie zapísali na Exp. Tetřev /p Tok 312km, čo bolo vo februári najďalej zo všetkých súťažiacich.
2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan štartoval opäť zo Žalostinej a tentokrát sa mu podarilo vykonať 90 spojení. Získal za ne 6723 bodov, čo síce na februárové prvenstvo nestačilo, ale zisk priebežného prvého miesta to stačilo. ODX mal Exp. Tetřev /p Tok 278km.
1. miesto – obsadil Laco Partizánske. Laco poslal denník z Inovca, odkiaľ si priviezol 91 spojení a získal spolu 7776 bodov aj vďaka jednému DXu do Švédska. Najďalej to bolo teda odrazom k Emilovi Herräng 1265km a najďalej prízemnou vlnou to bolo k Vláďovi Tři Dvory /p Kozákov 284km. Laco vďaka februárovému víťazstvu stúpa zo štvrtej na druhú priečku, len s malinkou stratou na Milana.
To je z februárového vyhodnotenia všetko. Výsledky sú na obvyklom mieste ako vždy. Dopočutia v marci.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*