Exp. Sicília 2019 a ich priebežné denníky

Naši českí kamaráti majú za sebou prvé úspešné dni, keď sa im podarili nejaké SK a CZ spojenia…

 

V pondelok 1.júla im to chodilo prvý krát. To boli pri meste Lucca v lokátore JN53FU. Urobili však iba dva spojenia. Ja som ich počul len asi 2x po 5 sekúnd. (Po kliknutí na mapku sa Vám otvorí denník spojení)

O poznanie lepšie to chodilo v utorok 2.júla. To už boli nižšie v Taliansku pri meste Grosseto v lokátore JN52OU. Nakoniec spolu urobili 32 spojení, 3 na Slovensko.

V stredu 3.júla sa posunuli ešte južnejšie, až mestu Anagni do lokátoru JN61NR. Podarilo sa im 29 spojení a opäť 3 na Slovensko, zaujímavé, že s tými istými operátormi 🙂

To ma už celkom nahnevalo a 4.júla som na záhradke postavil single HBéčko. V tento deň bola ale MUF-ka tak veľmi nízka, že Exp. Sicília napriek tomu, že pásmo monitorovala, žiadne spojenie chlapi neurobili 🙁

Oveľa oveľa lepšie to chodilo o deň neskôr na sv.Cyrila a Metoda. To už boli na úplnom spodku Talianska, pri meste Pizzo v lokátore JM88CS. Spolu urobili až 46 spojení, 13 na Slovensko a konečne už aj mňa! 🙂

Následne sa trajektom prepravili na Sicíliu a v sobotu sa ozvali z lokátoru JM68KB asi 50km západne od Palerma. Aj odtiaľto to chodilo a podarilo sa im až 66 spojení z toho 115 na Slovensko.

Jednoznačne najlepšie to chodilo v nedeľu 7.júla od mesta Siracusa z lokátoru JM77OC. To sa dovolal takmer každý. Spolu tak urobili až 129 spojení.

V pondelok sa opäť snažili o spojenie, ale podmienky im zase nepriali. Dnes (v utorok) sa trajektom vrátili zo Sicílie opäť do Talianska na Apeninský poloostrov.

Ešte mi dovoľte pár rád, ako ich uloviť. Niektorí z Vás, ktorých som počul, vysielate úplne zbytočné vety a informácie, ktoré Exp.Sicília vôbec nepotrebuje. Napríklad: Výzva na expedíciu Sicília, Výzva na expedíciu Sicília, tu xxx. Toto je úplne zbytočné. Oni svoju volačku predsa vedia! Oni potrebujú Vašu volačku a to najlepšie 2-3 po sebe.

Ďalšia vec. Exp.Sicília používa na logovanie spojení program CL6 aj s aktuálnou databázou volačiek, čo znamená, že ak započujú trebárs Romana Modra, ktorý je v databáze volačiek! hneď vedia aj vzdialenosť tohto spojenia. Preto vždy pri spojení odpovedajú systémom: Ano Romane Modra, bereme Tě 59, je to 1420km. To tiež ale aj znamená, že im už nemusíte diktovať svoj domáci lokátor. Odpovedzte iba reportom a pozdravom. Iná vec je, ak nie ste doma, ale niekde inde.

Posledná vec. Ak ich urobíte, nevolajte ich potom druhý krát. Nechajte priestor aj ostatným. Uvedomte si, že na nich číha Celé ČeskoSlovensko! a podmienky na spojenia odrazom nemusia trvať dlho. Niekedy je to 10minút, inokedy niekoľko hodín a spojenie chce každý !

Úspešný lov Vám praje Števo Zvolen SK-525, veľa šťastia !!!

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*