Ako Alexandrovci na Výstrkov zavítali…

Do redakcie k nám dorazil veľmi zaujímavý príspevok, ktorý opäť radi zverejňujeme…

Po dlhom čase 5 dní voľno, ako ich využiť? Nahlásili sme na stránku www.scbr.sk portable, že Expedícia Výstrkov bude vysielať priebežne z Lokátoru JN98MG, pobalili sme veci a vyrazili.

6.3.2020

Je piatok ráno, 9:00 hod, hurá odchod na chalúpku, všetko pobalené, materiál na portable už v kufri auta, nákup jedla a pitiva taktiež, to aby sme hladom a smädom nepomreli.

Po ceste na Výstrkov som si spomenula, že nemáme ingredienciu do guláša a to je lečo. Nevadí, zastavíme sa po ceste v Leviciach a dokúpime čo som pozabúdala. Levice, nákup urobený a ťaháme čiaru na Výstrkov. 13:00, príchod na chalúpku, vybaľujeme veci a všetky náležitosti na fungovanie 5-dňového leňošenia a nič nerobenia. Prípravy na super guláš sú už v plnom nasadení, Ľuboš prikuruje v sporáku a v krbe nech máme teplučko.

Výstrkov JN98MG

Ľuboš sa rozhodol, že začne stavať antény, nakoľko mal v pláne začať vysielať okolo 15:00, samozrejme jemu nemôže ísť nič, čo by urobil na prvý krát, takže s menšími problémami to dal až na tretí krát.

Zatiaľ, čo sa Ľuboš trápi nad stavbou stožiara a antén, ja sa tajne dohováram s manželkou Alexandra Suchohrad Lenkou o tom, čo by povedala na to a prišli si urobiť pekný víkend aj s rodinkou na Výstrkov. Veru netrvalo to dlho a dohoda bola na svete, len ešte Lenka nevedela, či prídu už v piatok alebo až v sobotu ráno. Ako sa nám tak stmievalo a vonku sa začalo výrazne schladzovať, Ľuboš premiestnil z dvora do chalupy všetky vysielacie zariadenia, vo vnútri chalupy je predsa len teplejšie. Bola už pokročilá nočná hodina, priebežne sme dávali výzvy na pásmo, už sme nedúfali, že sa niekto ozve a uvažovali sme, že to na dnes zabalíme a pôjdeme do hajan a zrazu, kde sa vzali, tu sa vzali v éteri počuť, ako nás na Výstrkov volajú……ALEXANDROVCI…..

Neveriacky a nechápavo sme pozreli s Ľubošom na seba a hodinky, neverili sme. Čas ukazoval 23:30…..miestneho času. Trocha sme ich navigovali a o pár minút už boli vo dvore. Zvítali sme sa, pomohli im povykladať auto, vlastné deti si už uložili sami. Deti spali, my sme sa zabávali a naši chlapi popíjali, robili si srandu hádam ešte aj zo vzduchu, čo dýchali. (pivo a pálenô robí zázraky). Čas plynul, 01:30, nám sa stále nechce ísť spať a tak sa Lenka rozhodla, že ideme piecť domáci chleba. Cesto už mala nachystané z domu, takže roboty veľa nebolo, šupli sme to do pece a chlebík sa pomaly piekol. Ideme si s Lenkou zapáliť pred chalupu a zrazu…..nejaký jeleň vo svetri sa prechádza po dvore.

Zavoláme rýchlo chlapov, že nejaký jeleň vo svetri je na našom dvore, dáme mu meno Juraj. Juraj už blúdil v okolí Výstrkova dobré 3 hodiny. Vraj ide zo zábavy od Drieňova a akosi sa stratil. Jeleň vo svetri mal namierené domov, smer Hontianske Nemce a tak sme začali vyzvedať. Pozn: Hontianske Nemce od Drieňova sú vzdialene cca 15 km. To nám stačilo, aby sme Juraja začali trocha ľutovať, nakoľko bol celý vymrznutý, mokrý a zablatený a ešte k tomu iba vo svetri. Aby sa mu lepšie kráčalo zvyšných cca 10 km domov sme mu ponúkli pálenô aj s pivom na zahriatie, okrem našej dobre vykúrenej peci, ukázali mu smer kadiaľ ísť a Jeleň (Juraj) sa pobral, aj napriek tomu, že sme mu ponúkli nocľah, ktorý odmietol. Poďakoval a pobral sa. Juraja sme viac nevideli a tak dúfame, že našiel požadovaný smer a domov trafil. (Jelene sa dobre orientujú v lese, ale tento bol nejaký dezorientovaný :-).

Alexander s manželkou Lenkou a ich domáci chlebík.

Juraj (dezorientovaný jeleň) vo svetri…… 🙂

No ale aby bolo ešte trocha veselo a to už je cca 04:00 sobota ráno som si s Lenkou povedala, že si vystrelíme z našich , už mierne vyškerených chlapov a to tak, že sme cez okno zakričali, že Expedícia Mafia dáva výzvu, nato Alexander vtrhol do chalupy a spustil do majku (Mike), Mafia poď…….

Ja a Lenka sme sa smiechom neudržali, že nám fórik vyšiel, nato Alexander poznamenal…..AKO DOSTAŤ CHLAPA DO CHALUPY…o 04:00 ráno. Srandy na piatkovú noc bolo zatiaľ dosť a nastal čas zaliezť pod periny. Veď je už sobota 5:00 ráno.

Sobota, veľa toho ani nie je o čom písať. Deň prebieha v duchu, že Alexander sa dobre vyspal, dal to na pána cca do 12:00, deti sa zabávajú na dvore, Ľuboš ako vždy zasa niečo špekuluje okolo antén aj s Alexandrom a priebežne vysielajú, no a ja s Lenkou ich všetkých pozorujeme pri dobrom pivečku a kocháme sa prírodou a tichom, ktoré tu je. Alexander zobral svoje rúčky a išiel sa poprechádzať a vyskúšať na okolité polia či dakoho nepoberie. Takzvane sa išiel zašiť, aby od neho nedajbože manželka niečo nechcela….na rozkazy nie je čas 🙂

Lenka Suchohrad a Janka Miloslavov a jazyk…

Týchto dvoch hádam ani predstavovať netreba, Anténa majstri…….

Alexander, majk je na stole…..

Ako tak sobota ubieha, spojenia pribúdali len veľmi ťažko. Na to, že sme ohlásili viacdňový portable, to bolo bieda. Sú dve možnosti prečo to nelietalo. Prvá je, že neboli práve najvhodnejšie podmienky a druhá, že nabudúce bude treba antény presunúť a nájsť im vhodnejšie umiestnenie. Nevadí, stále je sa čo učiť a nám išlo hlavne o príjemne strávený víkend a zábavu spojenú s vysielaním. Zvečerieva sa, vzduch sa ochladzuje, ale nás to vôbec neodradzuje od zábavy. Deti sa bavia v izbe pri krbe, kde je fajne teplúčko, my sa pomaličky taktiež na striedačku presúvame dovnútra. Fajnový gulášik čaká na všetkých, tak si ideme dať na večeru a trocha sa zohriať. Gulášu, pivečka a pálenô je ešte dosť.

Guláš alla Výstrkov…..

Aj deti bolo treba nakŕmiť….staršia Saška, mladšia Melanka

Ako tak plynul čas, sobota večer, všetci najedení a už sa len sedelo, popíjalo a zabávalo. Ja a Lenka sme sa zahrievali Tequilou, chalani pivečkovali a frťankovali a samozrejme priebežne vysielali. Aaaale, už ste videli niekedy dvoch bláznov, ktorí sú schopní sa o pol noci štverať na stožiar a meniť anténu? Že nie? Tak tu ich máte……

Dvaja blázni……

Ako tak vysielali, Alexandrovi sa podarilo odpáliť drátovku, ktorú si priniesol. Asi sa pokazila, asi už mala čosi za sebou, nevadí, veci sa kazia a hlavne tie naše a to Vás dokáže nas…ť. Ešte, že Ľuboš je riadne zásobený a tak nebol problém anténu vymeniť. Len bolo treba vyliezť v noci na stožiar, čo sa aj podarilo. Veru, ani nočná výmena za novú drátovku, nám nepriniesla nové spojenia. Čo už, keď to nejde, tak to nejde….. Sobota sa chýlila ku koncu, už aj nás chytala únava po prehýrenej predošlej noci, šuštibúdky zmĺkli, tak sme to veru povypínali a pobrali sa spať.

Nedeľa

Čas neskutočne letí a je tu nedeľa, všetci sme sa dobre vyspali, najlepšie ale Lenka a Alexander. Nakoľko to bola ich posledná noc, nevedeli si vynachváliť hlavne to ticho v prírode. Pri rannej kávičke, raňajkách sme trocha rozoberali, ako prebiehal víkend, čo nabudúce vylepšiť atď. Všetci sme skonštatovali, že takáto akcia sa musí určite zopakovať. Všetci sme sa dobre naobedovali, Ja a Lenka sme vypražili rezne, dali sme ešte poslednú poobednú spoločnú kávičku. Na záver víkendu s Alexandrovcami sme ešte urobili zopár spoločných foto, rodinka nasadila svoje deťúrence do tátoša a odcválali smer Suchohrad.

Po rozlúčke s Alexandrovcami, ja a Ľuboš ešte zostávame do pondelka.

My dvaja ešte máme čas oddychovať a nejaká ta prácička zostala na nás dvoch nakoľko treba všetko spratať, pobaliť antény a poupratovať chalupu. Odchádzame až v pondelok, tak máme času dosť ešte aj na fajne vychladené poobedné pivečko…..

Čo dodať ešte na záver? Už asi len toľko, že dobre bolo, málo bolo……Expedícia Výstrkov ďakuje Alexandrovcom, že merali takú dlhu cestu, aby nás poctili svojou návštevou.

Tešíme sa už teraz na ďalší víkend na Výstrkove.

73 priatelia…. Ľuboš a Janka Miloslavov

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na Ako Alexandrovci na Výstrkov zavítali…

  1. Dušan Kotmanová Rapovce povedal:

    Palec Hore len tak ďalej 73

  2. Stano Dolné Trhovište povedal:

    Dobre vám tam bolo, vtedy bola koróna ešte ďaleko…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*