Ako expedícii Ján Golian spadla opona

Ako miesto júnového portejblu som zvolil Martinské hole. Počasie vyzeralo tak všelijak, no dúfal som, že ako-tak vydrží.

Hore sme vyšli trochu skôr, lebo sme ešte chceli vybehnúť pozrieť na Hornú lúku, kde obnovujú vyhorenú útulňu Grand hotel Partizán. Ak by ste  niekedy prechádzali hrebeňom Malej Fatry, určite sa zastavte pozrieť.

útulňa Grand hotel Partizán

útulňa Grand hotel Partizán

Cestou späť sa nám už trochu začalo zaťahovať a miestami aj trochu

Oblaky začali pohlcovať aj vysielač na Veľkej lúke.

Našťastie, vietor nebol veľmi silný a anténu sme postavili celkom dobre, síce bolo dobre až na tretíkrát, ale aj tak – nebolo to najhoršie. Neviem presne, čím to bolo a verte mi, mohol som do toho mikrofónu vravieť, čo som chcel, no sobotu som sa nikde nedovolal. Proste nič, teda okrem pár kamionistov, ktorí sa ozvali, keď som dával výzvu na 10-tke na Kasa Partizánske, ktorý bol na výlete v Malej Fatre, no aj tak neúspešné. Proste padla opona 🙁

Moje jedine šťastie bolo to, že som mal zo sebou svojho dvorného kamaráta, výborného kuchára Lukáša, ktorý zabezpečil skvelú večeru zakončenú vareným vínkom.

V nedeľu ráno som dostal aspoň malú náplasť na moju CB dušičku v podobe spojení k bratom Čechom a jedného na Slovensku. A vrcholom akcie by som označil KOTLÍK TRNKY BRNKY, ktorý sme počúvali až do samého zbalenia expedície.

S pozdravom 73, Peter Bratislava, SK-780

 6,504 total views,  3 views today

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na Ako expedícii Ján Golian spadla opona

  1. MarekLozorno povedal:

    Pekny portable 🙂 držím palce na ďalšom spojení

  2. PaloBA povedal:

    stane sa ale ide CBPD , alebo český LPD , tam bude šanca na kopu spojení 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.