CB stretnutie Donovaly 2019

V dňoch 13.-15. septembra sa konalo tradičné jesenné CB stretnutie. Po veľa veľa rokoch to boli opäť obľúbené Donovaly…

Dňa 13-15.9.2019 sa uskutočnilo stretnutie Donovaly 2019. Pripravili sme ho pre Vás spoločne s regionálnym rádioklubom Barbakan Banská Bystrica OM3KXT. Sme veľmi radi, že niektorí návštevníci prišli na stretnutie už v piatok a ostali do nedele. Osobitne chcem poďakovať Cyrovi Zvolen za pomoc pri varení gulášu. V piatok sa tiež konalo fyzické meranie Števovej HB9CV antény a výsledok si budete môcť pozrieť v nasledujúcom CB reporte. V piatok večer sa konalo aj rozšírené prezídium, kde sa preberali témy a úlohy do blízkej budúcnosti. Všetkým prítomným ďakujem za účasť a prínos v podobe návrhov.

Na stretnutí sa zúčastnilo odhadom do 50 ľudí, pričom registrovaných účastníkov bolo spolu 36. Po viacročnej pauze a zároveň kolízii s PE33 to nieje až také zlé číslo. Dúfam, že v ďalších ročníkoch bude návštevníkov ešte viac. Samozrejme je čo zlepšovať a preto budúci rok bude termín oznámený skôr dopredu s prihliadnutím na iné akcie z CB sveta.

Program stretnutia začínal v sobotu ráno registráciou a rozdávaním nových členských preukazov. Členovia Slovenského CB rádioklubu, ktorí na stretnutí neboli prítomní, dostanú svoje preukazy poštou spolu s predvianočným číslom CB reportu. Tu je aj odpoveď, kedy bude vydané ďalšie číslo časopisu. Časopis bude obohatený o technické okienko a novinky z oblasti súťaží. Počas stretnutia totiž vyvstali témy, ktoré stoja za pozornosť a pre ich rozšírenie bude na stránke SCBR zriadená sekcia. Poprosím vás teda o návrhy a zapojenie sa do tém. Výsledky budú prezentované na stránke a aj v časopise.

Stretnutie ďalej pokračovalo vyhodnotením výsledkov súťaží a diskusii k nim. Do tejto témy prispeli aj Mates Brno, ktorý odprezentoval svoju novú súťaž CB Maratón 48 a klub Barbakan Banská Bystrica odprezentoval návrh novej súťaže CB fairplay závod. Na stretnutie zavítal aj predajca CB techniky Nautilus z firmy CB ONE, za čo mu ďakujeme. Priestor pre predaj materiálu na bastlenie dostali aj návštevníci. Našiel sa síce iba jeden, ale v budúcom ročníku to bude hádam lepšie. Po ukončení diskusie nasledovala pauza na obed a pohostenie vo forme gulášu. Spoločnej foto sa dúfam nikto nevyhol, tak sa teda asi všetci uvidíme na webe. Záverom stretnutia bola bohatá tombola, ktorú pripravil klub Barbakan Banská Bystrica a hlavnú cenu CB rádiostanicu venoval Slovenský CB rádioklub v spolupráci s firmou CB ONE. Nautilus ďakujeme.

Po ukončení oficiálneho programu nasledoval výjazd na Novú Hoľu, prípadne využitie technického programu vo forme merania antén a rádiostaníc. Toto zabezpečil Edo Banská Bystrica. Nenašlo sa síce veľa záujemcov, avšak predpokladám, že sa tento bod programu stane tradíciou, ktorá si nájde svojich záujemcov v budúcich ročníkoch. Všetkým návštevníkom ešte raz Ďakujem za účasť a podporu. Tešíme sa na najbližšie CB stretnutie na Remate, ktorého termín sa s usporiadateľom dohodol na 25.4.2020.

Miro Banská Bystrica SK-611,
prezident Slovenkého CB rádioklubu

Na záver si prezrite fotogalériu (autor Marconi Partizánske SK-424)

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*